«
TSMC

Mobil işlemci üretiminde önemli firmalardan biri olan TSMC, 5 nm üretimi için çalışanları için çalışma yaptı. Akıllı telefonlarda 5 nm işlemcilerin artmasıyla tedarik talebini karşılamak isteyen firma, birimleri arasında değişikliğe gitti.

.

ABD’nin Huawei’ye uyguladığı yaptırımlara bağlı olarak TSMC’nin Huawei ile ilişkisi bitirilmişti. TSMC’nin en büyük gelir kaynağı olan Huawei’in kaybı, TSMC’ye büyük sorunların oluşturabileceği konuşulmuştu. Ancak firma çalışmalar için yatırım yapmaya devam ediyor.

.

5 nm Talebi TSMC’yi Harekete Geçirdi!

.

TSMC, 5 nm Üretimi İçin 1000 Çalışan Görevlendirecek

.

Asian Times’ın paylaştığı habere göre, firma üretimi artırmak amacıyla Tayvan’da bulunan Güney Tayvan Bilim Parkı’ndaki fabrikasında 1000’den fazla mühendisi görevlendirmeyi planlıyor. Halihazırda 1 ayda üretilen 5 nm yonga sayısının 60 – 70 binden 120 bine çıkarılabileceği aktarılıyor.

.

5 nm Talebi TSMC’yi Harekete Geçirdi!

.

 5 nm kullanılan işlemciler genellikle amiral gemisi modellerinde kullanılıyor. Eski nesil yongalara göre daha yüksek performans veren 5 nm yongası, performans konusunda da daha yüksek seviyede. TSMC şu anda Apple, MediaTek, AMD ve Qualcomm için 5 nm yongası üretimi gerçekleştiriyor. Huawei’ye son 5 nm yonası tedariki de Eylül 2020’de yapılmıştı.

.

5 nm değeri bulunan işlemciler şunlar: Apple A14 Bionic, Huawei Kirin 9000, Huawei Kirin 9000E, Samsung Exynos 2100, Samsung Exynos 1800 ve Qualcomm Snapdragon 888.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *