«
ABD KONGRESİ

ABD Kongresi KomitesiApple tarafından hazırlanan “Gizlilik Politikası” için çağrıda bulundu. ABD Kongresi ilgili komitesi tarafından Apple CEO’su Tim Cook’a bir mektup gönderildi. Mektupta üst düzey isimlerin imzası bulunurken, Apple’ın mağaza üzerinde yer alan uygulamalar için gizlilik politikasını “yükseltmesini” istedi.

.

ABD Kongresi Apple’a Gizlilik Çağrısı Yaptı!

.

Farklı kategorilerde yoğun kullanım oranlarına sahip olan Apple için ABD’deki birçok kurum çalışma yapıyor. ABD’nin alt yasama organı ABD Kongresi’nden de Apple’a, kullanıcıların gizliliğine karşı zararlı olabileceği düşünülen kısımlar için güncelleme talebinde bulunuldu.

.

ABD Kongresi Apple Yönetiminden Gizlilik Talebinde Bulundu

.

Apple’a gönderilen mektupta ABD Kongresi’nde yer alan önemli isimlerin imzası mevcut. Amerika Birleşik Devletleri Temsilciler Meclisi Enerji ve Ticaret Komitesi Başkanı Frank Pallone Jr. ve Tüketicinin Korunması ve Ticaret Alt Komitesi Başkanı Jan Schakowsky, Apple CEO’su Tim Cook’a kullanıcıların gizliğini öne çıkaran politika hazırlanmasını belirtti.

.

ABD Kongresi Apple’a Gizlilik Çağrısı Yaptı!

.

Apple da uygulamaların şeffaflığını sağlayan ve kullanıcıların yararına olacağı belirtilen politikayı yeni kullanıma aldı. Bu politikayla veri toplama süreci ve sistemin açıklamalarını belirten özellikler kullanıcılara sunulmuştu. ABD Kongre KomitesiApple yönetiminden denetim prosedürünün ayrıntılarını ve bunların ne sıklıkla değiştirildiğini sordu. Ayrıca uygulama gizliliği için yürüten adımlar ve denetlenen uygulamaların sayısı da istendi.

.

Uygulamalarda kullanıcı gizliliği sağlanmadığı anlarda da nasıl adım atılacağına dair soru işareti bulunduğu belirtildi. Bu tür anlarda Apple’ın nasıl adım atacağı da söz konusu mektupta belirtildi. Kullanıcıların gizliliğinin sağlanması için daha fazla çalışma yapılması gerektiği vurgulandı.

.

Bazı kaynaklara göre birçok uygulama gizlilik konusunda kullanıcılara doğru olmayan bilgiler veriyor. Bu bilgiler başta reklam olmak üzere birçok amaç üzerine kullanılabiliyor.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *