«
Nokia 2 Yeni Model Telefon Sundu 2

Nokia 2 Yeni Model Telefon Sundu

Nokia şirketi geçtiğimiz günlerde 5G teknolojisini barındıran Nokia 8.3 5G modeli ile Nokia 5310 adını verdiği 2 yeni cihazı tanıttı. Her iki telefon modelinin fiyatları oldukça uygun. Nokia 8.3 5G telefon modeli, dört kamera içeriyor ve 5G bağlantı özelliğine sahiptir. Firmanın piyasaya sürdüğü en eksiksiz HMD modelidir. Nokia şirketi buna ek olarak, lansmana Nokia Originals ailesine katılan özellikli telefonlardan biri olan Nokia 5310 modelini de satışa çıkardı. Şirketin beşinci nesil bağlantıya sahip ilk HMD modeli olan Nokia 8.3 5G, makro kamera ve derinlik sensörünün yanı sıra 64 mega piksel sensör taşıyor. Cihazda 12 mega piksel ultra geniş açılı dört kamera bulunuyor. Yardımcı kameraların her biri 2 mega piksel çözünürlük destekliyor. Önde, 6.81 inç ekranın yanında 24 mega piksel selfie kamera bulunuyor. Cihaz tam olarak 4.500 mAh bataryaya sahiptir ve Qualcomm Snapdragon 765G işlemci taşıyor. Yeni Nokia 8.3 5G telefon modeli, 6 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesine sahiptir. Cihaz 650 dolar fiyatla satılıyor. Bir diğer versiyon olan 8 GB ram ve 128 GB bellekli model ise 695 dolar fiyatla satılıyor.

Nokia Telefon Modelleri

Nokia şirketinin satışa çıkardığı bir diğer model ise Nokia 5.3 model telefondur. Bu cihazda 5 mega piksel geniş açılı bir kamera ve bir makro kamera ile birlikte ana 13 mega piksel kameranın yer aldığı dört kamera toplu olarak bulunuyor. Önde ise 8 MP bir kamera var. Cihaz 6.55 inç ekran boyutuna sahiptir. Nokia 5.3 telefon modelinde Qualcomm Snapdragon 665 işlemci bulunuyor. Ayrıca 4 GB RAM ve 64 GB depolama kapasitesi de bulunuyor. 4.000 mAh pil taşıyan telefon 205 dolar fiyatla satılıyor. Firma bir model daha satışa çıkardı ki bunun adı da Nokia 1.3 model telefondur. 103 dolar fiyatla sattığı bu cihazda 5.7 inç ekran var. Cihazda Snap Dragon 250 model işlemci yer alıyor. Android GO işletim sistemini kullanan cihazda 8 MP kamera var. Ses konnektörü ve micro USB girişi de bulunuyor. Nokia 5310 modelini yeniden satışa çıkardı ve güncellemeler yaptı. Bu cihazı da 42 dolardan satışa çıkardı. Cihaz 2G desteklidir. Bu cihaz da diğer klasik cihazlar gibi 30+ işletim sistemini kullanıyor ve şarjı 5 gün dayanıyor.

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

avatar

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *