ABD’de WeChat Yasağı İçin Karar Değişikliği! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

ABD’de WeChat Yasağı İçin Karar Değişikliği!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ABD’de WeChat Yasağı İçin Karar Değişikliği!

ABD Başkanı Donald Trump’ı gündeme getiren konulardan bir tanesi olan WeChat yasağı ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Kısa bir süre önce ABD Ticaret Bakanlığının TikTok ve WeChat ikilisini yasaklamak adına bir tarih belirlediğini sizlere aktarmıştık.

.

Bilindiği üzere TikTok, Walmart ve Oracle üçlüsünün anlaştığı öğrenildi. WeChat ise Trump’ın ambargosundan kurtulamayacak gibi duruyordu ancak San Francisco Bölge Mahkemesi Yargıcı Laurel Beeler bu duruma el koydu.

.

ABD WeChat yasağı ile bir kez daha gündemde.

ABD’den yasaklanmak üzere olan WeChat şimdilik yasaklanmayacak. Zira ilgili mahkeme tarafından verilen karara göre bu mesajlaşma servisinin indirilmesi ve güncellenmesi hâlâ yasal.

.

Çin asıllı Amerikan vatandaşları tarafından açılan davada WeChat’in Çin ile iletişim kurmak için alternatifi olmayan tek yol olduğuna karar verildi. Davacılar, güncelleme işleminin de yasaklanmaması gerektiğini aksi takdirde bu uygulamanın kullanılamaz bir hâle geleceğini belirtti.

 

ABD WeChat yasağı

ABD WeChat Kullanıcıları Birliği” olarak adlandırılan bir grup WeChat kullanıcısı, Çin menşeli mesaj yazılımının yasaklanmasını ifade özgürlüğünün ihlali olarak nitelendirdi. Bu gruba üye olan kişiler, WeChat yasaklandığı anda Çin’deki arkadaşları ve aile üyeleri ile görüşemeyeceğini beyan etti.

.

Bu mahkemenin kararı nihai bir karar değil ancak şimdilik geçerli. ABD Ticaret Bakanlığı, bu karara ilişkin tutumunu açıklayacak. ABD Başkanı Donald Trump bu karara itiraz ederse süreç uzayacak ve devreye federal mahkeme girecek.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: