Facebook’un Patronundan iPhone’u Bitirme Planı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Facebook’un Patronundan iPhone’u Bitirme Planı!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Facebook’un Patronundan iPhone’u Bitirme Planı!

Facebook ekibi artırılmış gerçeklik gözlüğü konusundaki çalışmalarını sürdürüyor. Dünyanın en ünlü sosyal medya platformlarından birisinin kuruculuğunu üstlenen Mark Zuckerberg, yeni planlarını iPhone üzerine kuruyor.

.

Bu hafta Apple’ın düzenlediği özel etkinlik ile PlayStation 5 hakkında elde ettiğimiz bilgiler bizi oldukça heyecanlandırdı. Zuckerberg ise bu haftaya son noktayı koyan açıklamalarını Marquees Brownlee aracılığı ile YouTube’dan iletti.

.

Facebook artırılmış gerçeklik gözlüğü ile iddialı olacak.

Brownlee ve Zuckerberg buluşmasında Facebook’un sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojileri hakkında neler yapacağı konuşuldu. Zuckerberg, Apple’ı ve iPhone’u doğrudan hedef almadı ancak yeni nesil iletişimin telefon ekranlarına bağımlı olmayacağını ve Facebook’un bu alışkanlığı kırmak için elinden geleni yaptığını söyledi.

.

Facebook’un Oculus ile yaptığı iş birliğine değinen 36 yaşındaki girişimci, bu iş birliğinin ölümcül olacağını iddia etti. Bilindiği üzere Apple da artırılmış gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışıyor ve bu gözlükler iPhone olmadan çalışmayacak.

.

Mark Zuckerberg, tıpkı bir gözlük gibi kullanılabilen artırılmış gerçek gözlüklerinin herhangi bir üç boyutlu görüntüyü (hologram) fiziksel bir temas olmadan insan gözünün önüne getirebilecek kadar güçlü olmasını sağlamak için çalıştığını açıkladı. Eğer bu proje hayata başarılı bir şekilde geçirilirse herhangi bir fiziksel nesneye ihtiyaç duymayacağız ve bizi sanal bir ekran karşılayacak

Facebook artırılmış gerçeklik gözlüğü

Zuckerberg, her 15 yılda 1 yeni bir teknolojinin dünyayı değiştirdiğini düşünüyor. Kendisine göre mevcut olan teknoloji yolun sonu değil ve insanlığı henüz keşfedilmeyen bir sürü yenilik bekliyor.

.

Başarılı girişimciye göre telefonlar insanları dünyadan uzaklaştırıyor ve onlar bunu sadece küçük bir ekran ile başarıyor. Zuckerberg, sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisinin insanları bu ekranlardan kurtaracağını ve dijital görüşmelerin fiziksel görüşmelerin verdiği hissi verebileceğini beyan etti.

.

Facebook ekibi de ekran merkezli deneyimlerin miadını doldurmak üzere olduğuna inanıyor. Zuckerberg; telefonların, tabletlerin ve televizyonların insanları dünyadan kopardığını ancak bu gözlüklerin insanları hayata bağlayacağını öne sürdü.

Artırılmış gerçeklik gözlüğü

Zuckerberg’e göre artırılmış gerçeklik gözlükleri hem insanları hem de nesneleri gerçek zamanlı olarak yansıtabilecek. Böylece ses ve dokunma dahil olmak üzere bütün insan duyuları devreye girecek.

.

Bu senaryoya göre telefon ekranlarına ihtiyaç duymayacağız. Samsung’u sevdiğini her platformda dile getiren Amerikan bilgisayar programcısı, çalışanlarına Android tabanlı cihazlar kullandırtıyor.

.

Zuckerberg, Apple’ın ve diğer şirketlerin artırılmış gerçeklik tabanlı cihazlar üzerinde çalıştığını bildiğini ancak hiçbir firmanın bu sektör adına Facebook kadar yatırım yapmadığını iddia etti. Sizce Facebook iPhone’u bitirebilecek mi?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: