«
AIRTEL

Hintli telekom ağı sağlayıcısı Bharti Airtel, Qualcomm ile “Hindistan’da 5G’yi hızlandırmak için” el ele verdiğini açıkladı. Haber, Airtel’in ülkenin Haydarabad‘da canlı bir ticari ağ üzerinden 5G‘yi gösteren ilk telekom şirketi olmasından kısa bir süre sonra paylaşıldı.

.

Airtel ve Qualcomm, 5G İçin Güç Birliği Yaptı!

.

Hindistan, 5G Hizmetlerini Yıl Sonuna Kadar Başlatmış Olacak

.

Airtel, ülkede sanallaştırılmış ve Açık RAN tabanlı 5G ağlarını yaygınlaştırmak için Qualcomm‘un 5G RAN platformlarını kullanacak. Ayrıca Airtel, evlere ve işyerlerine Gigabit hızında geniş bant bağlantısı sağlamak amacıyla 5G Sabit Kablosuz Erişim (FWA) gibi diğer kullanım durumlarını etkinleştirme noktasında da Qualcomm ile iş birliği gerçekleştirecek.

.

Airtel ve Qualcomm, 5G İçin Güç Birliği Yaptı!

.

Qualcomm ile yapılan iş birliği hakkında açıklamalarda bulunan Airtel Baş Teknoloji Sorumlusu Randeep Sekhon, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

Airtel, yeni teknolojilerin öncüsü olmuştur ve ağlarımız 5G’ye tamamen hazırdır. Hindistan’da dünya standartlarında 5G’yi kullanıma sunma yolculuğumuzda Qualcomm Technologies’in anahtar teknoloji sağlayıcısı olmasına çok sevindik. Airtel’in entegre hizmet portföyü ve Qualcomm Technologies’in 5G liderliğiyle, Hindistan’ı bir sonraki hiper hızlı ve ultra düşük gecikmeli dijital bağlantı çağına sokmak için iyi bir konumda olacağız.”

.

Airtel, 5G için Qualcomm ile ortak olan ilk Hintli telekom şirketi değil. Hindistanlı Reliance Jio, geçtiğimiz yıl Ekim ayında Qualcomm ile benzer bir ortaklık yaptığını paylaşmıştı.

.

Reliance Jio‘nun hali hazırda bir şirket içi 5G çözümü var ve hizmetlerini bu yılın ilerleyen zamanlarında sunacağı tahmin ediliyor. Airtel, yeterli spektrumu aldıktan sonra 5G hizmetlerini “hemen” kullanıma sunabileceğine olan güvenini de belirtti. Hindistan’da 5G spektrumu için teklif verme 1 Mart’ta başlayacak. Bunlara ek olarak Hindistan’daki 5G hizmetlerinin yıl sonuna kadar yayılmaya başlaması beklentiler arasında.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *