Alibaba Destekli Olan AutoX, Çin'de Sürücüsüz Robotaksiyi Test Etmeye Başladı | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Alibaba Destekli Olan AutoX, Çin’de Sürücüsüz Robotaksiyi Test Etmeye Başladı

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Alibaba Destekli Olan AutoX, Çin'de Sürücüsüz Robotaksiyi Test Etmeye Başladı

Alibaba Group tarafından desteklenen Çin merkezli bir otonom araç girişimi olan AutoX, bugün Çin’de tamamen sürücüsüz araçları Fiat Chrysler Automobiles NV’den  Pacifica minivanlarla test etmeye başladığını doğruladı.

Şirket, teknolojiyi test etmek için Shenzhen’de 25 sürücüsüz araç filosu ve diğer şehirlerde beş araç daha konuşlandıracak. AutoX, çeşitli üreticilerin bir dizi aracını modifiye etti ve bunları Shenzhen , Şanghay, Guangzhou, Wuhan ve Wuhu’da test etti .

Bu yılın başlarında, Temmuz ayında, AutoX , bir yolcu aracını ön koltukta bir güvenlik sürücüsü olmadan Kaliforniya’nın kamuya açık yollarında test eden ikinci şirket oldu. Bunu yapan ilk şirket Alphabet Inc’in Waymo’uydu.

AutoX, şirketin uzak bir merkeze sahip olmayacağını söyledi. Çin’de sürücüsüz araçları da test eden rakipleri WeRide ve Baidu, gerektiğinde aracın kontrolünü ele geçirebilen bir uzak merkez kullanıyor.

AutoX

Şirket, 4. seviye otonom sürüş standardını takip ediyor . Bu durumda, bir araç, insan müdahalesine ihtiyaç duymadan, mümkün olan çoğu durumda sürüşün tüm yönlerini idare edebilir.

AutoX

AutoX araçları, şirketin daha hızlı işlem hızına ve karmaşık yol senaryolarının üstesinden gelmek için daha fazla hesaplama yeteneğine sahip olduğunu iddia ettiği XCU adı verilen özel araç kontrol ünitesi ile donatılmıştır.

Şirketin CEO’su Xiao Jianxiong geçen ay şirketin şu anda filo genişletme ve geliştirme planlarını finanse etmek için olası yatırımcılarla görüşmelerde bulunduğunu açıklamıştı. Ancak bu konuda daha fazla ayrıntı paylaşmadı.

AutoX

Şirket, Alibaba’nın yanı sıra Dongfeng Motor Group ve SAIC Motor Corp tarafından da destekleniyor. Şimdiye kadar, beş finansman turunda 160 milyondan fazla para topladı, en sonuncusu geçen yıl Aralık ayında yapılan Seri B idi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: