«
5000-tl-alti-en-iyi-akilli-telefonlar-1280x720

Devam eden COVID-19 pandemisi pazarları altüst etti ve akıllı telefonlar söz konusu olduğunda Almanya kötü bir şekilde etkilendi . Rapor başına Konturpuan Research, Almanya geçen yıla göre Q2 2020 yılında yüzde 27 oranında bir düşüş görüntülendi.

Bir önceki çeyreğe göre rakamlar yüzde 15’lik bir düşüşe işaret ediyor. Ülke, COVID-19’un yayılmasını önlemek adına ülke çapında kilitlendi ve bu da fiziksel mağazaların kapanması sebebiyle akıllı telefon pazarının çökmesine sebeb oldu .

Almanya Akıllı Telefon Aylık Birim Satışları

Ülkenin lider akıllı telefon markası Samsung , yüzde 37’lik pazar payı ile konumunu korumayı başardı. Onu yüzde 23 pazar payıyla Apple ve yüzde 18 ile Huawei takip etti.

Çinli marka Xiaomi , Almanya’da etkileyici bir büyüme yaşadı. Şirket, 2020 yılının ikinci çeyreğinde pazar payının yüzde 5’ini, bir önceki yıla göre yüzde 1’lik bir artış ve satışlarda yaklaşık yüzde 250’lik bir artış açıkladı.

Xiaomi'nin tanıtacağı telefonlar sızdırıldı! - ShiftDelete.NetXiaomi'nin  tanıtacağı telefonlar sızdırıldı! - ShiftDelete.Net

Pandemi sebebiyle, akıllı telefon pazarı artık yüksek kaliteli veya birinci sınıf cihazlardan orta sınıf tekliflere doğru adım adım ilerlemektedir . 800 $ ve üzeri fiyatlı cihazları içeren premium segment, 2020’nin ilk çeyreğinde yüzde 19’dan yüzde 7’ye çıktı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *