«
images (1)

Samsung Electronics , geçen yılın dördüncü çeyreğinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da (EMEA) tabletler için en iyi marka olarak ortaya çıktı. Bu, dünya iş ve eğitim için dijital alanlara geçerken, pandeminin daha büyük ekranlı cihazların popülaritesinin artmasına neden olduğu için geliyor.

Bir BusinessStandard raporuna göre , Güney Koreli teknoloji devi, Ekim ve Aralık 2020 arasındaki dönemde EMEA bölgelerine 4 milyondan fazla tablet sattı. Şirket, sektör analitiği tabanlı bir firmaya göre bölgede yüzde 28,1 pazar payına sahipti. IDC. Bu rakamlar, şirketin yalnızca 3,2 milyon adet tablet sattığı ve yüzde 24,8’lik bir pazar payına sahip olduğu bir yıl öncesine göre yükseldi. IDC’ye göre, “Samsung, bölgedeki pozitif ve güçlü büyümesi nedeniyle EMEA’da birinci sırada yer aldı ve temelde Orta ve Doğu Avrupa ülkelerindeki okullarda dijitalleştirme projelerindeki varlığından kaynaklandı.

Ayrıca Orta ve Doğu Avrupa bölgelerindeki tablet pazarı da bir önceki yıla göre% 32,3’lük bir büyüme kaydetti. Bu artış, sadece yüzde 10,3’lük bir büyüme gören Orta Doğu ve Afrika’da görülenden daha yüksekti. Bu arada, Batı Avrupa tablet pazarı, yıllık yalnızca% 7,7 büyüme kaydetti. Tablet pazarında Samsung’u, geçtiğimiz yılın son çeyreğinde EMEA pazarlarına 3,5 milyon tablet satışı yapan Apple izledi .

Samsung, 2020'nin 4. çeyreğinde Avrupa, Orta Doğu ve Afrika'da en çok tablet satıcısı oldu

Bu aynı zamanda bir yıl öncesine göre yüzde 17.1 artışa işaret etti ve şirketin bölgede yüzde 24.6 pazar payına sahip olmasını sağladı. Gereğince Nikolina Jurisiç IDC kıdemli araştırma yöneticisi Avrupa’da, “notebook eksiklikler ve fiyat artışları yerinde kalmıştır ev tedbirlerinin de lockdowns ve fiyatının olarak tabletlere onların odak kayması tüketicilerin çağırıyorlar. Eğitimde çevrimiçi eğitim ve dijitalleşme projeleri, en büyüğü Romanya, Kazakistan, Türkiye ve Güney Afrika’da kaydedilerek bölge genelinde görülebilir. “

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *