AMD Pazar Payında Beklenen Büyüme Kendini Gösterdi - Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi

Sıradaki içerik:

Pandemi Zoom’a Ne Kadar Kazandırdı

e
sv

AMD Pazar Payında Beklenen Büyüme Kendini Gösterdi

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

amd

İki işlemci üreticisinin kıyasıya rekabeti devam ediyor. Son yıllarda kendisini ileriye taşıyan AMD, pazar payı oranlarında tahmin edilen değişimleri yakalamış durumda. İşlemci üreticisi, Ryzen modelleriyle satışlarını yüksek oranda artırmayı başardı.

.

Intel ile olan rekabetini devam ettiren firma, bir yandan da yeni modelleri için çalışmaları sürdürüyor. Daha önceden de firmanın en yeni ve güçlü işlemcileri arasında bulunan Ryzen 9 3900XT için performans testi sonucuda  belli olmuştu.

.

amd

.

AMD Pazar Payı Yükseliyor

.

İşlemci dünyasındaki rekabet, son aylarda iyice kızışmış durumda. Artık kullanıcıların daha çok AMD markalı işlemci tercih etmesiyle birlikte, piyasada dengeler değişti. Hatta performans testlerinde AMD işlemcilerin, rakibi Intel işlemcilerin önüne geçmesi kullanıcıların tercihlerini de değiştirmiş durumda.

.

Her ay Steam tarafından yayınlanan, Steam Donanım ve Yazılım Anketi sonuçlarında AMD’nin kullanım oranını oldukça artırdığı görüldü. Ancak hala Intel’in büyük orana sahip olduğunu belirtmekte yarar var. Çünkü ankete göre mayıs ayında Steam’de oyun oynayan oyuncuların yüzde 77.54’ü Intel, yüzde 22.45’i AMD marka işlemciye sahip. Böylelikle geçtiğimiz aya göre AMD’nin yüzde 0,74 oranında artış gösterdiği görülüyor.

.

 amd

.

AMD’nin ocak ayında oranı yüzde 21.36 seviyesindeydi. Firma bu oranı geçtiğimiz mart ayı haricinde sürekli yükseltti.

.

Öte yandan aynı testte AMD ekran kartları için de veriler geldi. Bu oranlara göre NVIDIA kullanım oranı yüzde 73.23, AMD kullanım oranı yüzde 15.98 ve Intel kullanım oranı yüzde 10.63 oldu. Anket sonuçlarına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: