Apple Bilgisayar Kameralarını Kapatanlara Önemli Bir Uyarı Yaptı !! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple Bilgisayar Kameralarını Kapatanlara Önemli Bir Uyarı Yaptı !!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple Bilgisayar Kameralarını Kapatanlara Önemli Bir Uyarı Yaptı !!
Apple, belli başlı sebeblerden dolayı  gizlilik endişeleri duyan MacBook’larında kamera kapağı gibi koruyucular kullanan kullanıcılarını uyardı. Şirket, bunun dizüstü bilgisayarın ekranında çatlaklara sebep olabileceğini belirtti.

Gizlilik konusunda şüphesi olan birçok kullanıcı özellikle dizüstü bilgisayarlarının kameralarını farklı yollarla ile kapatmayı tercih ediyor. Fakat Apple, bu konuda kullanıcılarını uyararak MacBook kameralarında kamera kapağı kullanılmaması gerektiğini, en kötü ihtimalle bilgisayarı kapatılırken çıkarılması gerektiğini aksi takdirde ekrana zarar verme ihtimalinin olduğunu belirtti.

Apple’ın bilgi dokümanlarında ortaya çıkan bu bilgi, bazı MacBook kullanıcılarının ekran çatlaklarından şikâyet etmesi sonrası hazırlandı. Bu bilgiyi ortaya çıkaran MacRumors, kendi forum sitesinde ve Reddit forumunda kullanıcıları uyararak bir tür kamera kapağı kullanan kullanıcıların bu sorunla karşıkarşıya olduğunu ifade etti.

Apple Bilgisayar Kameralarını Kapatanlara Önemli Bir Uyarı Yaptı !!

Ekranda oluşan çatlakların sebebi:

Apple, böyle bir hasarın meydana gelmesinin sebebinin ince MacBook’larının yapısının bilgisayar kapatıldığında ekran ve klavye arasında çok fazla boşluğa izin vermemesi sonucu oluştuğunu belirtti.

Önceden belirttiğimiz gibi insanların dizüstü bilgisayarlarının kapatma sebepleri genellikle gizlilik endişelerinden kaynaklanıyor. Fakat Apple, bilgisayar ele geçirilse bile kamera aktifleştirildiğinde yeşil bir ışık yandığını dile getiridi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: