Tesla’nın En Ucuz Otomobili Satışa Çıkarıldı! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Tesla’nın En Ucuz Otomobili Satışa Çıkarıldı!

avatar

Emir Duman

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

TESLA

Elektrikli otomobil dönemini başlatan Tesla, web sitesi üzerinden en uygun fiyata sahip Model Y’sini satışa çıkardı. Yedi kişilik versiyonu için sipariş alımına da başlayan Tesla, bu hamlesi ile 2021‘in ilk çeyreğindeki otomobil satışlarını artırmayı amaçlıyor.

.

Tesla’nın En Ucuz Otomobili Satışa Çıkarıldı!

.

Arkadan Çekişli Model Y, Tekrar Satışta

.

Artık Tesla’nın web sitesi üzerinden uygun fiyatlı bir elektrikli otomobil almak mümkün. Piyasaya sunulduğu 2019 yılında, standart arkadan çekişli versiyona sahip Model Y’ninElon Musk tarafından menzilinin kabul edilemez derecede yetersiz olduğu sebep gösterilerek satışları iptal edilmişti.

.

Tesla’nın En Ucuz Otomobili Satışa Çıkarıldı!

.

Aradan geçen bir yılın ardından Elon Musk ve şirketi orijinal plana dönerek Model Y‘yi ciddi ölçüde düşük bir fiyat ile yeniden satışa sundu. Web sitesinde 42.000 dolardan işlem gören Tesla Model Y, standart aralığa sahip ve arkadan çekiş sağlıyor. Geçmişte 49.990 dolardan satışa çıkan uzun menzilli çift motora sahip ve dört çeker modelden daha uygun fiyat etiketi ile satışa sunulan Model Y, 7 kişilik konsepti ile de satın alınabiliyor. Ancak bu yükseltme için ek olarak 3.000 dolar daha ücret ödenmesi gerekiyor.

.

Standart arkadan çekiş menzili ile sunulan en ucuz Tesla Model Y, 244 mil mesafe kat etmeyi vaat ediyor. Bu değer yaklaşık 392 km‘ye karşılık geliyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: