«
apple-logo-100320-e1583816633534

Apple’ın bu hafta içinde Avrupa Komisyonu tarafından rekabete aykırı suçlamalarla karşı karşıya kalması bekleniyor. Haber, şirketin App Store’unun AB rekabet yasasını ihlal edeceğine dair endişeler üzerine geldi .

ios

Bir FinancialTimes raporuna göre (Via MacRumors ), suçlamalar , popüler müzik akışı platformu olan Spotify ile iki yıllık bir antitröst anlaşmazlığıyla ilgili . Spotify, haberi olmayanlar için 2019’da Avrupa Komisyonu’na bir şikayette bulundu, Cupertino merkezli dev App Store’un “seçimi kasıtlı olarak sınırlayan ve yeniliği kullanıcı deneyimi pahasına engelleyen” kuralları uyguladığını iddia ederek şirketi “her ikisi gibi davranmakla suçladı. bir oyuncu ve diğer uygulama geliştiricilerine kasıtlı olarak dezavantajlı duruma düşürmek için hakem. “

Spotify, iPhone üreticisinin her App Store satın alımında yüzde 30 komisyon almasını bile suçlamıştı. Bu, müzik akışı hizmetini, mağazadaki Premium planı için mevcut abonelerden her zamanki ücretler için ayda 9,99 ABD Doları toplamak için ayda 12,99 ABD Doları ücret almaya zorlayan uygulama aboneliklerini içerir. Uygulama ayrıca, teknoloji devinin kendi müzik akışı platformu Apple Music ile rekabet edemediği için haksız avantajını kötüye kullandığını savunuyor .

Spotify’dan gelen antitröst davası, Avrupa Komisyonu tarafından Haziran 2020’den bu yana Apple’ın ticari uygulamalarına açılan birkaç suçlamadan sadece biri. Daha geçen ay, AB düzenleyicileri, Spotify’ın rekabet şikayetiyle ilgili olarak şirket aleyhine bir suçlama belgesini sonuçlandırma sürecindeydi . Bu arada Apple, rekabete aykırı davranış iddialarını reddetti ve rakibi Spotify’ın “mali motivasyonlarını yanıltıcı söylemlerde” kullandığını belirtti.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *