«
9

Geçtiğimiz ay düzenlenen WWDC 2020 etkinliğinde Apple Haritalar uygulamasının birkaç ülkede daha ayrıntılı olacağını öğrenmiştik. Bu detaycı yenilikler LiDAR teknolojisine dayanıyor; Birleşik Krallık, İrlanda ve Kanada’da daha ayrıntılı harita deneyimi kullanıcılara sunuldu.

.

ABD için mevcut olan özellik yavaş yavaş dünyaya yayılıyor. Servisin kullanıma açıldığı bölgelerde yaşayan herkes bu özellikten şuan için faydalanamıyor.

.Apple Haritalar Daha Ayrıntılı Olacak!

Apple Haritalar LiDAR ile daha detaylı olacak.

Apple’ın LiDAR teknolojisine sahip kameralı araçları üç ülkede daha denemelere başladı. Araçların yeni teknoloji sayesinde daha detaylı çekim yapabiliyor olması navigasyon verilerine büyük fayda sağlıyor. LiDAR teknolojisinin kullanıldığı harita bölümlerinde detaylar oldukça fazla.

.

WWDC 2020 etkinliğinde bu özelliğin 2021 yılı içerisinde yaygınlaşacağını öğrenmiştik, Apple elini çabuk tutarak bazı kullanıcılar için özelliği kullanıma sunmuş durumda.

apple haritalar daha ayrıntılı olacak

Örnek görselde de görebileceğiniz üzere parklar, havaalanları, ormanlar, inşaatların kapsadığı alanlar renklerle gösteriliyor.

.

Apple Haritalar’ın en büyük rakibi olan Google Haritalar, böyle bir özelliğe sahip değil. Bu da Apple Haritalar uygulamasını daha ayrıntılı kılıyor. Gelen bu detaycı yenilikler kimisi için faydalı görünse de kimisi için bir “olmasa da olur” olarak görülüyor.

.

Bu özellik ormanların boyutlarını daha iyi gösterdiği için biraz yeşile karışmak isteyenlere iyi gelecek. LiDAR teknolojisinin kullanım alanlarını yıllar geçtikçe daha iyi göreceğiz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *