«
apple-turkiye-indirim-hazirliginda

Yakın zamanda Counterpoint Research tarafından yayınlanan Global Smartwatch Model Tracker’a göre Apple, yüzde 28’lik pay ile pazardaki en üst sıradaki yerini korudu. Cupertino merkezli dev, 2019’a göre aynı dönemde pazar payında yüzde 2’lik nominal bir artış gördü. 300 ABD dolarının altında fiyatlandırılan ilk orta kademe giyilebilir Apple Watch SE’nin piyasaya sürülmesi , şirketin büyük ilgi görmesini sağladı. piyasada bu çeyrekte.

Benzer şekilde Huawei, 2020’de yüzde 15 pazar payı ile sevkiyatlarda ikinci kalmayı başardı. Bu, mevcut modellerini genişleten yeni modellerin lansmanına akredite olan bir önceki yıla göre üçüncü çeyreğe göre yüzde 5’lik bir büyüme anlamına geliyor giyilebilir portföy. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, Galaxy Watch 3 akıllı saatinin başarılı lansmanı sayesinde 2020’de BBK’yı geride bırakarak üçüncü sırada yer aldı .

Global Smartwatch Sevkiyat Payı 2020'nin 3. Çeyreğine karşı 2019'un 3. Çeyreğindeki%

Analist Sujeong Lim’e göre, “Satış açısından, Apple’ın konumu daha da güçlü. Üçüncü çeyrekte, 2,3 milyar dolar, küresel akıllı saat sevkiyatlarının neredeyse yarısı ve geçen yılın aynı dönemine göre% 18 artış elde etti. Samsung, 2020’nin ilk yarısında durmuştu. Apple’a kıyasla daha az premium tüketiciye hitap ettiğinden, pandemi sırasında tabanından gelen talep zayıfladı. Ancak üçüncü çeyrekte Galaxy Watch 3’ün piyasaya sürülmesiyle toparlandı. Gelirler açısından Samsung, yıllık bazda% 59 büyüdü ve şu anda iyi bir büyüme ivmesi bekliyor. “

Apple, Huawei ve Samsung, 2020'nin 3. Çeyreğinde Küresel Smartwatch Pazarına Liderlik Ediyor

Özellikle Çin, pazar lideri olmak için son yedi çeyrektir geride kaldıktan sonra sevkiyat açısından Kuzey Amerika’yı geride bıraktı. 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *