«
images (6)

Geçen yıl Apple iPhone 11 , ilk yarıda en çok satan akıllı telefon listelerinde ilk sıralarda yer aldı . Daha sonra cihaz , tüm yıl boyunca en çok sevk edilen akıllı telefonlardan biri oldu . Bugün, Counterpoint Research, Ocak 2021 için dünya çapında en çok satan 10 model için bir rapor hazırladı ve Apple , iPhone 12 en üstte yer alarak listeye bir kez daha hakim oldu.

Gereğince raporda , Apple iPhone 12 , Pro iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Max ay için Apple’ın tüm satışların% 71’ine ve Top 10 listesinde ilk üç pozisyon işgal etti. Daha önce de belirtildiği gibi , 2020’de geç bir lansman nedeniyle 5G Apple cihazlarına olan talep yüksekti.

Geçen yılki iPhone 11 hala dördüncü sırada ve cihazın Apple severler için hala para için bir değer olduğu düşünüldüğünde bu şaşırtıcı değil. Ayrıca rapor, Apple’ın toplam satışlarının 1 / 3’ünün ABD’den geldiğini söylüyor.

Apple iPhone 12, Ocak 2021'de dünyanın en çok satan ilk 10 akıllı telefon listesinde ilk sıralarda yer aldı

Apple ayrıca listede iki cihaz daha var ve bunlardan biri iPhone 12 mini, evet doğru duydunuz. Raporlar, Apple’ın mini sürümü ikinci çeyrekte durdurabileceğini söyledi, ancak Ocak ayında bazı satışlar elde etmiş gibi görünüyor. Diğer iPhone modeli ise iPhone SE 2020’dir .

İlk 10 listesi, Apple haricinde yalnızca Samsung ve Xiaomi tarafından paylaşılıyor . Biz redmi 9A ve redmi 9 beşinci ve altıncı noktalar. Rapor, 150 doların altındaki telefonların Xiaomi’nin Ocak ayı toplam satışlarının% 25’ini oluşturduğunu söylüyor.

Samsung’dan bahsetmişken , yakın zamanda Hindistan’da fiyat indirimi yapan Galaxy A21s ve Galaxy A31 sırasıyla yedinci ve dokuzuncu sırada yer alıyor. Son olarak, raporda Xiaomi’nin MEA bölgesinde kademeli olarak büyüdüğünü ve Samsung’un Galaxy A cihazlarıyla daha fazla ONUR çekmek istediğini söylüyor.

Bununla birlikte, önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek daha fazla 5G orta sınıf cihazla, bu yıl En İyi 10 listesine hakim olmalarını bekleyebiliriz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *