«
iPhone-12-555-660x371

Geçtiğimiz günlerde önce Apple sonunda 5G bağlantı desteğine sahip olan iPhone 12 serisi akıllı telefonlarını piyasaya sundu. Bunun dışında, şu zamana  kadar ilk defa, tüm iPhone modellerinde artık bir OLED ekranı var.

Şirket bu kez iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max olmak üzere dört model telefon piyasaya sürdü. Telefonlar üç farklı ekran boyutunda geliyor bu boyutlar – 5,4 inç, 6,1 inç ve 6,7 inç.

Apple iPhone 12’nin tüm modellerinde OLED panelleri için yapılan bu baskı sayesinde , Samsung Display ve LG Display – bu panellerin tedarikçisi – sevkiyatları fazlalaştırdı.

Son dakika haberler! Apple iPhone 12'yi tanıttı! iPhone 12 özellikleri  neler? iPhone 12 fiyatı ne

Rapor başına 5.4 inçlik iPhone Mini ve 6.7 inçlik iPhone 12 Pro Max olarak teslim edilmiştir – LG Display 6.1-inç ekran modelleri için sağlanan paneller, yani iPhone 12 ve iPhone 12 Pro diğer iki modelde paneli bulunmaktadır.

Cupertino merkezli devin bu yılın sonuna kadar yaklaşık olarak 70 milyon adet Apple iPhone 12 modeli üretmesi bekleniyor . Yedek olarak yüzde 10 ek tutan Samsung ve LG’nin yaklaşık 80 milyon adet OLED paneli sağlaması beklenen beklentiler arasında yer almaktadır.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *