«
iphone11-select-2019-family_GEO_EMEA

Apple , iPhone’larının montajını Vietnam’a getirmeyi düşünüyor olabilir. Yeni bir rapor, şirketin kısa süre önce bir montaj ortağı olan Luxshare tarafından işletilen bir fabrikayı , işçilerin ve tesisin yaşam koşullarını kontrol etmek için ziyaret ettiğini öne sürdü .

2021 yılında çıkacak iPhone 13 4 kamera ile gelebilir!

Apple Insider’a göre , Apple temsilcileri bölgedeki iPhone üretiminin uygulanabilirliğini kontrol etmek için Luxshare tesisini ziyaret etti. Luxshare Dış İlişkiler Müdürü Tang Due Bang, yerel medyaya, Van Trung Endüstri Parkı’ndaki fabrikanın doğru ölçekte olup olmadığını, uygun tesislere sahip olup olmadığını ve iPhone’ları monte etmeye başlamak için yatırım sermayesi olup olmadığını görmek için araştırıldığını söyledi.

“Apple tarafı, Luxshare’in Bac Giang’daki atölyesini iPhone üretim koşulları üzerine sürekli olarak araştırdı. Apple Corporation, hızlı tesisimizin burada kurulma hızından etkilendi. Apple aynı zamanda, pratik araştırmalar yoluyla, Bac Giang eyaletindeki potansiyeli ve çalışkan çalışanlarını son derece takdir ediyor. ” Farkında olmayanlar için Luxshare, Cupertino merkezli dev AirPod’larını da bir araya getiren Vietnam şirketlerinden biridir .

Tech Tent: Apple says goodbye to Intel - BBC News

Son zamanlarda, şirket AirPods üretimini genişletmek için finansal destek istedi ve bildirildiğine göre bunu aldı. Ayrıca, 30 hektarlık fabrika, Apple’ın üretimi genişletme talebinde bulunmasının ardından, Bang’e göre 5 ayda tamamlandı. Şu anda Luxshare yaklaşık 28.000 işçi çalıştırıyor ve iPhone montajı için onay alırsa bu sayı kolayca 50.000’den 60.000’e kadar yükselebilir.

 

                                                          DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

                                                           GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *