«
APPLE

Apple işlemcili iMac modeli ile ilgili yeni bilgiler son hız ortaya çıkmaya devam ediyor. Kısa bir süre önce de Çin kaynaklı bilgiler, yeni iMac modelinin ne zaman çıkacağı ve hangi Apple işlemcisi ile kullanımda olacağını gündeme getirmişti. Anlaşıldığı kadarı ile Apple, tüm Apple işlemcili tüm Mac modelleri için planlamalarını tamamlamış durumda.

.

Apple İşlemcili iMac Modeli İçin Artık Geri Sayım Başladı!

.

Çin’de yayın yapan bir gazetenin ortaya çıkardığı tabloya göre Apple, 2021 yılının ilk yarısında yeni iMac modelini satışa sunmaya hazırlanıyor. Söz konusu bu yeni iMac modeli, ortaya atılan iddialara göre Apple A14T olarak isimlendirilen bir işlemci ile birlikte satışa sunulacak.

.

Apple işlemcili iMac modelinde olacak söz konusu bu A14T işlemcisi ile birlikte şimdilik AMD ya da Nvidia’nın herhangi bir harici ekran kartı kullanılmayacak gibi görünüyor. Listede Apple A14T işlemci ve Apple GPU ifadesi yer alıyor. Söz konusu bu işlemcinin de 5 nm olarak TSMC tarafından üretileceğine dikkat çekiliyor.

.

iMac

.

Apple işlemcili MacBook modelinde ise Apple A14X isimli işlemcinin kullanılacağı iddia ediliyor. Yine benzer şekilde harici grafik kartı seçeneği olan MacBook Pro modellerinde, Apple 5 nm Apple GPU seçeneği olması muhtemel görülüyor.

.

Ne yazık ki şu an için hem CPU hem de GPU tarafında daha detaylı teknik bilgiler mevcut değil. Bununla birlikte Intel işlemciler ve AMD grafik kartları karşısında uygulamalara göre nasıl bir karşılaştırma olacağı da merak konusu haline gelmiş durumda. Anlaşıldığı kadarı ile 2021 yılına kadar hem Apple işlemcili MacBook hem de Apple işlemcili iMac modelleri için teknik detaylardaki soru işaretleri maalesef devam edecek.

.

iMac  .

Bunlarla birlikte Apple’ın Intel işlemcili modeller karşısında nasıl bir fiyatlandırma planladığı da en çok merak edilen konu başlıkları arasında kesinlikle yer alıyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Herack

    Gerçekten kalite ile sizi tebrik ediyorum. Dikkat site ye bir giren bir daha çıkamıyor.