Donanım HaberleriTeknoloji Haberleri

Computex 2020 İçin AMD Intel ve NVIDIA Kararlarını Açıkladı

Büyük markalardan Computex 2020 için karar geldiği belirtildi. Dünyanın önde gelen teknoloji fuarları arasında gösterilen etkinlik için “Computex 2020 ne zaman” soruları da soruluyordu. Etkinlik planlanan 2 Haziran ve 6 Haziran tarihlerinden ertelenerek Eylül 2020’ye çekilmişti.

.

Daha önceden de birçok etkinlik corona virüsü salgını nedeniyle iptal edilmişti. Bunun ardından firmalar yeni ürünlerinin tanıtımını online olarak yapmaya başlamıştı.

.

computex 2020

.

Computex 2020 için Katılmama Kararı Açıklandı

.

Dünyayı etkisine alan corona virüs salgını sonrası uluslararası etkinlikler, etkilenmeye devam ediyor. Etkinliklerin çoğu iptal edilmişken erteleme kararı alan Computex’in, yine de düzenlenemeyeceği söyleniyor. Çünkü önde gelen işlemci ve ekran kartı markaların, etkinliğe katılmama kararı alacağı belirtiliyor.

.

Yaz aylarından sonra virüs salgının azalması, böylelikle uluslararası etkinliklerin düzenlenebileceği söyleniyordu. Ancak görünen o ki bazı firmalar hala salgın tehlikesinden çekiniyor.

.

computex 2020

.

Intel, AMD ve NVIDIA olarak belirtilen bu markaların etkinliğe katılmamasıyla, Computex 2020 fuarının düzenlenmeyeceği belirtiliyor. Çünkü bu alanda öncü olan firmalar olmadan düzenlenen etkinliğin ilgi çekmeyeceği belirtiliyor. Eğer her şey yolunda olsaydı etkinlik haziran ayının ilk günlerinde Tayvan’da gerçekleşecekti.

.

Daha önceden de önde gelen bilgisayar ve ekipman üreticisi MSI etkinliğe katılmayacağını bildirmişti. Öte yandan bir diğer öncü firma ASUS‘un etkinliğe katılmaya sıcak baktığı belirtiliyor.

.

Etkinliğe katılmayan firmaların online tanıtım etkinliği yaparak yeni ürünlerini tanıtması bekleniyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

Facebook ’da bizi takip etmeyi unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: