Apple İşlemcili Mac’lerde Hangi Ekran Kartı Olacak? | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple İşlemcili Mac’lerde Hangi Ekran Kartı Olacak?

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple İşlemcili Mac’lerde Hangi Ekran Kartı Olacak?

Apple’ın bir süre önce WWDC 2020 kapsamında duyurduğu yeni Apple işlemcili Mac modelleri ile ilgili merak edilen detayların tartışmaları devam ediyor. Bu tartışmalar arasında da en çok ekran kartı konusu gündemde kalmaya devam ediyor. Anlaşıldığı kadarı ile Apple, sadece Intel işlemcileri değil, AMD ekran kartlarını da gündeminden çıkartmaya hazırlanıyor gibi görünüyor.

.

Apple işlemcili Mac modellerinde AMD ekran kartları olmayabilir.

.

WWDC 2020 kapsamında Apple, 2 yıl içerisinde tüm Mac modellerinin kademeli olarak Apple işlemcili versiyonları ile güncelleneceği bilgisini paylaştı. En çok da CPU tarafındaki performans detaylarına ve yazılım tarafındaki desteklere dikkat çekildi. Ancak ekran kartı yani GPU konusuna beklendiği kadar dikkat çekilmedi.

.

Şimdiye kadar Apple, MacBook Pro, iMac ve Mac Pro modellerinde AMD’nin ekran kartlarını kullanıyordu. Bu süreçte Intel işlemci ile AMD ekran kartlarını kullanmak mümkün oluyordu. Apple işlemcili Mac modellerinde ise şimdiye kadar anlaşıldığı kadarı ile herhangi bir harici grafik kartı kullanılmayacak gibi görünüyor.

Apple işlemcili Mac

Apple’ın yayınladığı sunum detayları arasında da Intel ve Apple işlemci karşılaştırma tablolarında, Apple işlemci tarafında herhangi bir GPU detayına yer verilmiyor. Bu da aslında Apple’ın sadece Intel işlemcileri gündeminden çıkarmaya hazırlandığı değil, ekran kartı üreticilerini de gündeminden çıkarmaya hazırlandığı anlamına geliyor.

.

AMD ekran kartlı modeller ile kıyaslandığında nasıl bir grafik farkı olacağı konusunda ise şu an için ne yazık ki net detaylar bulunmuyor. Anlaşılan o ki Apple’ın yeni Mac sürecinde, bir süre daha grafik kartı da merak edilen detaylar arasında yer almaya devam edecek. İlerleyen günlede bu konuda yeni detaylar ortaya çıkacaktır.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: