«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. Apple Mac tabanlı kötü amaçlı yazılım riskleri 2020’de arttı, ancak Windows hala daha kötü etkilendi

Apple Mac tabanlı kötü amaçlı yazılım riskleri 2020’de arttı, ancak Windows hala daha kötü etkilendi

Apple-Mac-696x391

Apple Mac’ler için kötü amaçlı yazılımların ve diğer zararlı yazılımların geliştirilmesi geçen yıl arttı . Yeni bir rapor, Mac tabanlı kötü amaçlı yazılım risklerinin arttığını öne sürüyor, ancak bu rakam hala Windows sayısı kadar yüksek değil.

Brivaracetam may cause side effects. Your doctor will perform blood tests to make sure you do not have conditions that would prevent you from safely using Crysvita. The safety and efficacy of LAVIV for areas other http://farmaciasonline.org/. Similarly, there is evidence suggesting that maintenance with buprenorphine may also improve fetal and maternal and outcomes and that the resultant NAS may be less intense than that observed after methadone.

Bir göre AtlasVPN raporunda (Via AppleInsider ), AV-TEST GmbH güvenlik araştırmacıları araştırmacılar başka deyişle 2018 yılında 2019 ve 92,570 sadece 56.556 örneklerin bulundu Öte yandan, 2020 yılında MacOS için malware’leri 674.273 yeni örnekleri bulundu grup, platform için kötü amaçlı yazılım örneklerinde on kattan fazla artış buldu. Ayrıca veriler, çok daha fazla benzersiz kötü amaçlı yazılım örneğinin tanımlandığını kanıtlıyor ve kötü amaçlı yazılım geliştiricilerin dikkatlerini Mac’e çevirdiğini gösteriyor.

Özellikle, geçen yıl tespit edilen 674.273 örnek, 2012 ile 2019 yılları arasında AV-TEST GmbH tarafından bulunan toplam 219.257 örnekten çok daha yüksektir. Rapor, zararlı yazılımların ve bunların geliştirilmesinin artmakta olduğunu ima etse de, sayı hala oldukça Windows ile karşılaştırıldığında küçük. AV-TEST GmbH, Microsoft platformu için 91,05 milyon örnek yapıldığını tespit etti . Bu, 2019’da 89.07 milyon numuneden yeni bir rekor yüksekliğe ve bir artışa işaret ediyor.

Bu rakamlara bakıldığında, Windows tabanlı kötü amaçlı yazılım geliştiricilerin her gün ortalama 249.452 yeni tehdit oluşturduğu anlaşılıyor. Bu arada, Mac tabanlı kötü amaçlı yazılım oluşturucuları günde yalnızca yaklaşık 1.847 yeni tehdit oluşturdu. AtlasVPN’e göre macOS, genel bilgisayar pazarındaki pazar payındaki artış nedeniyle saldırganlar için bir hedef haline geldi.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *