«
Xiaomi-Mi-11-Pro

Xiaomi, Mi serisi amiral gemisi Xiaomi Mi 11’i 2020’nin sonunda resmi bir etkinlikte piyasaya sürdü . Etkinlik oldukça sürpriz oldu, çünkü Xiaomi bir Pro sürümü yayınlamak yerine bir dizi premium özellik eklemeye karar verdi. standart 3999 RMB amiral gemisi. Bu yüzden mümkün olan en kısa sürede bu cihazı elimize almak istiyorduk. Ve son birkaç gündür kullandıktan sonra, bu Xiaomi Mi 11 incelememiz!

Xiaomi Mi 11 İnceleme: Tasarım

Tıpkı Mi 10 serisi gibi, Xiaomi 11 de başından beri nispeten iyi stoklanmıştı. Ve ilk satışta incelenmek üzere bir birim almayı başardık. Kutu oldukça inceydi ve onu açtığımızda sadece bir kasa, kullanım kılavuzu ve içinde telefon vardı.

Evet, bu Xiaomi’nin artık kutuya şarj kablosu dahil bir şarj cihazı içermediğini doğrular . Ancak sakinliğinizi kaybetmeden önce, Mi 11’i çevrimiçi satın aldığınızda iki seçeneğiniz olduğunu hatırlatmama izin verin – şarj cihazı veya şarj kablosu olmayan standart bir sürüm veya ayrı bir 55W GaN şarj cihazı ve şarj ile birlikte gelen bir set versiyonu kablo. Her iki versiyonun fiyatı da tamamen aynı. Bu, Mi 11 ile uyumlu hızlı bir şarj cihazınız varsa, kutuyu şarj cihazı olmadan kolayca edinebilir ve atık miktarını azaltmak için biraz çalışabilirsiniz. Apple’ın iPhone 12 serisinde yaptığından farklı olarak (Samsung da yakında katılacak) her iki seçeneğe sahip olduğunuz için , bu Xiaomi’den daha pratik ve uygulanabilir bir yaklaşım gibi görünüyor.

Yanımızda sahip olduğumuz şey Mi 11’in Mor Deri versiyonu . Xiaomi, amiral gemisi modelinde ilk kez deri kullanıyor ve elde iyi hissettiriyor. Buzlu cam versiyonunun aksine kaygan değildir. Vegan deri versiyonu, telefon kılıfı taşımayı sevmeyenler için uygundur.

Xiaomi Mi 11 İncelemesi: 2021'de geçilecek En İyi Değer Snapdragon 888 amiral gemisi

Telefon 194 gram ağırlığında. Bu rakam özellikle hafif görünmese de, gövde daha büyük olduğu ve lens modülü boyutu küçültüldüğü için artık çok ağır değil. Dengeli ağırlık dağılımı, telefonun ağır hissetmemesini sağlar. Ve benim gibiyseniz – 221g Mi 10 Ultra’dan geçiş yapınMi 11 için, eminim serçe parmağınız size teşekkür edecek! Xiaomi logosu kaldırıldı ve Xiaomi harfleri ile değiştirildi. Deri versiyona özel arka tarafta büyük bir iğne şeklinde dairesel fırçalanmış metal dekorasyon da var. Kamera modülüne geçildiğinde, yuvarlatılmış dikdörtgen bir tasarıma sahiptir. Lensin siyah kaplaması var. Bu tasarımı beğenseniz de beğenmeseniz de, Mi 11’in artık çok daha benzersiz ve tanınabilir olduğunu kabul etmelisiniz. Xiaomi 10 ile karşılaştırıldığında, arka kısım tamamen yenilenmiş. Daha iyi bir dokunma hissine sahiptir, mükemmel görünür ve tutması rahattır. Genel olarak, Xiaomi Mi 11’in yeni tasarımından oldukça memnunum.

Xiaomi Mi 11 İnceleme: Ekran

Mi 11, dört kavisli, 2K çözünürlük, 120Hz yenileme hızı, 480Hz dokunmatik örnekleme hızı, ekran için Corning Gorilla Victus cam kapaklı Samsung AMOLED panel ile birlikte gelir . Bu ekranın, yeni Xiaomi amiral gemisinin en önemli özelliği olması bekleniyor. Yalnızca parametreler açısından, şu anda piyasadaki en iyisi olmalı.

Son birkaç gündür yaşadığım deneyim tek kelimeyle özetlenebilir – muhteşem! DisplayMate A + sertifikalı ekran, renk doğruluğu ve netliği açısından rakipsizdir. Maksimum 1500 nit parlaklık, ekranı doğrudan güneş ışığı altında net bir şekilde görebilmenizi sağlar. Ayrıca dahili MEMC, Süper çözünürlük geliştirme ve diğer premium özellikler var. Özellikle sevdiğim bir şey, dört kavisli ekranın sadece daha yumuşak hareketlere izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda belirli kavisli panellerde elde ettiğiniz yeşil tonu da engellemesi.

Xiaomi Mi 11 İncelemesi: 2021'de geçilecek En İyi Değer Snapdragon 888 amiral gemisi

Bir tasarımın en iyisi olarak kabul edilebilmesi için hem estetik hem de işlevsel olması gerektiğini her zaman hissetmişimdir. Sonuç olarak, bu ekran abartılamaz, kesinlikle 2021’de satın alabileceğiniz en iyi AMOLED ekranlardan biridir.

Xiaomi Mi 11 İnceleme: Performans

875 yerine, bu yılki Snapdragon 8 serisi Snapdragon 888 olarak yeniden adlandırıldı . 888, iyi şans ve servet anlamına gelen Çince kelimeyle rezonansa girer. Bakalım 888 kendine iyi şans getirecek mi? Genel kural, önce kıyas ölçütüne bakmaktır.

AnTuTu Benchmark testinde çip 690.000 puan alırken 3DMark’ta 5500 puan alıyor. Bu puanlar temelde Kirin 9000 ile aynıdır. Buradan temelde her iki Çipin de en yüksek performansının neredeyse birbirinden ayırt edilemez olduğunu görebilirsiniz.

Şimdi oyun stres testine bir göz atalım. Ultra HD kalitesine ve Ultra kare hızına sahip PUBG mobile , neredeyse 40 fps’de çalıştı. Ve HDR kalitesindeki Extreme kare hızı da neredeyse 60 fps’de sorunsuz bir şekilde çalıştı. Genshin Impact testinde performans başlangıçta o kadar istikrarlı değildi, ancak testin ikinci yarısında 60 fps’ye yaklaşarak oturdu. Ortalama kare hızı 52,6 fps idi.

GPU performansına odaklanan BrightRidge’de Mi 11, 77,3 gibi iyi bir ortalama kare hızına sahip. Yine de ısıtma pahasına elde edildi ve yüksek yoğun oyunların uzun süreleri boyunca gerçekten ısınabilir. Genel olarak, performans çok iyi, ancak güç tüketimi de çok yüksek. Yalnızca Mate40 serisindeki Kirin 9000 , çok ısındığında CPU’nun hızını düşürmeyi seçer. Öte yandan, Xiaomi’nin Snapdragon 888’i, CPU’nun aşırı ısınma pahasına daha uzun süre maksimum stratejisinde çalışmasını sağlayan daha agresif bir strateji seçiyor.

Bu sefer Xiaomi, Harman Kardon ile birlikte çift hoparlörü ayarladı.

Xiaomi Mi 11 İncelemesi: 2021'de geçilecek En İyi Değer Snapdragon 888 amiral gemisi

Hoparlörler aracılığıyla çalarken arka kapağın daha fazla titreştiğini ve elde titreşimlerin fark edilir olduğunu unutmamak önemlidir. Bunun nedeni arka kapağın daha yumuşak olması mı bilmiyorum.

Xiaomi Mi 11 İncelemesi: Kamera Kalitesi

Mi 11’deki kamera departmanı muhtemelen Mi 10’a göre en küçük gelişmeye sahip. Ana kamera hala tanıdık 108MP , ultra geniş açılı lens hala tanıdık 13MP. Alan merceğinin derinliği kaldırılır ve normal makro mercek 50 mm telefoto makro merceğe yükseltilir.

Ayrıca, Xiaomi’nin en iyi kameralı telefonu Mi 10 Ultra da yanımızda. Öyleyse, ana kameranın nasıl performans gösterdiğini karşılaştıralım ve görelim. Mi 10 Ultra ile daha yakından bir karşılaştırma yapmak istiyorsanız , bu Mi 11 inceleme makalesinin başına eklenen inceleme videomuza göz atın.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *