«
apple-logo-100320-e1583816633534

Apple, özellikle giyilebilir cihazlar olmak üzere, cihazlarının sağlık ve fitness ile ilgili özelliklerini aktif bir şekilde iyileştiriyor . Buna paralel olarak, teknoloji devine büyük bir kan basıncı izleme sistemi ile ilgili yeni bir patent verildi.

Şimdi, ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından yayınlanan Apple’dan yeni bir patent başvurusu, şirketin kan basıncı sistemindeki büyük bir değişikliği ortaya koyuyor. Apple Watch’tan ayrı, tamamen yeni bir giyilebilir cihaz içerir .

Apple Patent Başvurusu Yeni Bir Giyilebilir Tansiyon Cihazını Ortaya Koyuyor

Görünüşe göre bir saat arayüzü yerine, manşet bir kontrol ünitesi ile birlikte geliyor ve şirket, kontrol ünitesinin Saatle ilgili işlevler de dahil olmak üzere bir kullanıcı arayüzü sunabileceğini onaylıyor . Ürün, bir hastanın kan basıncı değerini tahmin etmeyi amaçlamaktadır.

Bu patentte kapsanan yöntem, kan basıncı manşonunun bir basınç değişimine karşılık gelen özellik vektör verilerinin alınmasını içerir. Veriler, hastanın kan basıncı manşonunun basınç değişimi üzerinden ölçülen bir veya daha fazla fizyolojik sinyalinden türetilir.

Apple Patent Başvurusu Yeni Bir Giyilebilir Tansiyon Cihazını Ortaya Koyuyor

Bir ilk kan basıncı değeri, giriş verileri olarak özellik vektör verileriyle birinci algoritma kullanılarak tahmin edilir. Daha sonra, hastanın sistolik kan basıncından birinin, hastanın diyastolik kan basıncının ve hastanın ortalama arteriyel kan basıncının bir tahmini olacak şekilde yapılandırılır .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *