«
apple-airpods-gen-2_feat-1200x630-c-ar1.91

Apple , AirPods serisi kablosuz kulaklıklarının planlama üretimini bu yıl yaklaşık yüzde 25 ila 30 oranında düşürüyor . Hareket, artan rekabetin popüler kulaklıklarının satışlarının düşmesine yol açmasıyla gerçekleşti.

airpods

Bir NikkeiAsia raporuna göre , haberler konuya yakın kaynaklardan geliyor ve bu da şirketin 2021’de 75 milyon ile 85 milyon adet arasında bir üretim yapmasının beklendiğine inanıyor. Bu, daha önce öngörülen 110 milyon birimden belirgin şekilde daha düşük. yıl. Üretim birimlerinin düşürülmesi, şirketin 2016’dan bu yana çift haneli büyüme yüzdelerine sahip lansmanından bu yana en hızlı büyüyen ürün grubu olan AirPods serisine olan talebin düşmesine karşı ihtiyatlı olduğunun bir göstergesidir.

Kaynaklardan birine göre, “En önemli sipariş düşüşü, ikinci çeyrekte üçüncü çeyreğin başlangıcına doğru. AirPod’ların [ambarlardaki] envanter seviyeleri ve mağaza içi stokları şu anda yüksek … ve talep beklendiği kadar güçlü değil. ” Bununla birlikte, Cupertino merkezli dev, bu yılın sonlarında piyasaya sürülecek AirPod’ların yeni yinelemesinin, ürünlerinin satışlarını artırmaya yardımcı olacağını umuyor.

2020’de Apple, toplamda yaklaşık 72,8 milyon adet AirPod sattı ve kablosuz Bluetooth gerçek kablosuz kulaklık pazarına yüzde 31’lik bir pazar payıyla hakim oldu. Ayrıca, giyilebilir cihazları ve diğer aksesuarları da Apple’ın geçen yılki toplam gelirinin yüzde 11’ini veya yaklaşık 12,97 milyar ABD Doları’nı oluşturuyordu. Ancak pazardaki liderliğine rağmen, şirketin tedarikçilerinden 80 ila 90 milyon adet AirPod yapmalarını istediği bildirildiğinden satış beklentileri hala yetersiz kaldı.

 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *