«
apple-logo-100320-e1583816633534

İle TSMC onun 3nM sürecini geliştirmek için acele, Apple görünüşe şirketin başlangıçtaki üretim kapasitesine sözleşme ilk olacak. Bu, iPhone üreticisi Mac serisi dizüstü bilgisayarları için de tescilli yonga tasarımlarına geçerken geliyor.

Farkında olmayanlar için TSMC bir süredir 3nm prosesi üzerinde çalışıyor ve deneme üretiminin 2021’in ikinci yarısında başlaması bekleniyor. Ayrıca, dünyanın en büyük sözleşmeli yonga üreticisinin 2022 yılında seri üretime başlaması bekleniyor. 3nm süreci, en son iPhone 12 serisinde bulunan Apple A14 Bionic yonga seti de dahil olmak üzere şu anda akıllı telefonlardaki çoğu amiral gemisi yongası için kullanılan en son 5nm işleminin halefidir .

TSMC

UDN raporuna göre , Cupertino merkezli dev, TSMC’nin gelişmiş üretim 3nm sürecini ilk sözleşme yapan şirket. Haberler şu anda TSMC tarafından onaylanmasa da, yonga üreticisinin tedarik zincirinden kaynaklar 3nm ve 4nm deneme üretim hazırlıklarının şimdiden sorunsuz bir şekilde ilerlediğini belirtti. Ayrıca, 3nm süreci programa uygun ve yıllık 600.000 üretim kapasitesine ve aylık 50.000 birimlik kapasitesine doğru ilerliyor.

台積電大樓外觀。 記者黃仲裕/攝影

3nm sürecine doğru ilerleyen TSMC, elektronik ürün portföyünün tamamını kendi tasarladığı yongalara dahil etmeye yöneldiği düşünüldüğünde, Apple için de oldukça yararlıdır. İPhone üreticisi, ilk 3nm işlem grubunun ilk müşterisi olacak ve aynı zamanda Mac ve iPad serisini yeni piyasaya sürülen M serisi yongalarına doğru taşıyacak. Yeni süreç, şirketin A serisi yongaları için de kullanılacak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *