«
  1. Anasayfa
  2. Donanım Haberleri
  3. Apple Yeni Pride Temalı Apple Watch Arayüzlerini Tanıttı

Apple Yeni Pride Temalı Apple Watch Arayüzlerini Tanıttı

apple watch
Apple, Apple Watch için tasarladığı yeni arayüzlerini tanıttı. Bu hafta gelen güncellemede Apple’ın Pride temasını arayüzlerine eklemiş olduğunu görüyoruz. Gökkuşağı renkleri temalı bu güncellemenin içerisinde de aynı zamanda bazı detaylar da yer alıyor.
.
.

Apple, watchOS 6.2.5 versiyon geliştirici betası ile akıllı saatleri olanApple Watch‘a yeni Pride temalı arayüzleri ekledi. Aslında ‘gurur’ anlamına gelen Pride, bildiğiniz üzere günümüzde LGBT toplumu içerisinde sahiplenilmiş ve kendi kararlarından duydukları gururun bir ibaresi olarak sloganları haline gelmişti. Her yıl düzenlenen yine Pride isimli yürüyüşler yaşanan pandemi nedeniyle bu sene gerçekleştirilemiyor. Bu bağlamda , Apple Watch’lara 2020’deki Pride haftasına jest olması için yeni gökkuşağı renklerine sahip arayüzlerini ekliyor.

.

apple watch

.

Pride Dijital, Pride Analog ve Pride Gradient isimlerine sahip bu arayüzler ilk olarak Apple tarafından 2018 yılında tanıtılmıştı. Şirket, bu arayüzler üzerine yeni eklemeler ve güncelleştirmeler getiriyor.

.

Arayüzlerde geçen yıl yapılan yeniliklere göre, bu yıl gelen güncellemeler biraz sönük kalıyor. Ayrıca bu yıl düzenlenen renk çubukları daha iç içe geçmiş ve daha pürüzsüz hale getirilmiş. Bunun yanı sıra konsept de kullanıcı ile daha interaktif bir şekilde geliştirilmiş. Kullanıcı ekrana dokunduğunda bu renkler üzerinde şiddete duyarlı titreşim ve dalgalanma sağlayabiliyor. Ayrıca Apple tarafından 2019 Pride konseptine eklenen, spor yaptığınız sırada sizinle birlikte interaktif bir şekilde hareket edecek olan Pride çubuklarını bu seneki yeni arayüz ile kaldırmış gibi görünüyor. Apple’ın kendisi de bu Pride çubuklarını duyurduğundan bu yana bir açıklama yapmamıştı.

.

apple watch

.

Yenni Tema Daha Özelleştirilebilir Oldu

.

Yan yana dizilmiş çubukların yanı sıra Apple bu sene yeni bir klasik saat görünümü konsepti ile geliyor. Yine gök kuşağı renkleri içeren bu tasarımda çubuklar yerine iç içe geçen üçgenler kullanılıyor. Ayrıca bu arayüzde bulunan renkler ve renk düzeni kullanıcın istediği doğrultusunda özelleştirilebiliyor ve her bir dakika ve saat ibaresine özel renkler atanabiliyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *