Apple’dan Epic Games Kararı: Kesinlikle İstisna Yapmayacağız! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple’dan Epic Games Kararı: Kesinlikle İstisna Yapmayacağız!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Epic

Apple, iki firma arasındaki anlaşmazlıkta Epic Games’in son hamlesine yanıt verdi. Apple Fortnite yasağı sonrası   Epic Games’in kuralları ihlal eden ödeme işleme seçeneğini kesmediği sürece Apple geliştirici programından kaldırılarak iOS ve Mac cihazlara erişimini iptal etmekle tehdit ettiğini söylemişti.

.

Epic  .

Apple Fortnite Yasağı Sonrası İyice Sertleşiyor!

.

Apple, konuyla ilgili The Verge’e yaptığı açıklamada, “Şirketi Apple geliştirici programının bir parçası olarak mağazamız uygulamalarıyla birlikte tutmak istiyoruz. Ayrıca Epic’in kendisi için yarattığı sorun, tüm geliştiricilerin kabul ettikleri yönergelere uyacak şekilde bir güncellemeyle geri alınırsa gayet de çözülebilir. Ancak geri adım atmazlarsa kesinlikle istisna yapmayacağız” ifadelerini kullandı.

.

Epic’in sürpriz Fortnite güncellemesi, oyundaki para birimi olan VBucks’ın uygulama içi satın alımlarda mağaza yönergelerini aşması için bazı dinamikler barındırıyor.  Bu da Apple ve Google için yüzde 30luk bir gelir kaybı anlamına geliyor.

.

Epic

.

Apple ve GoogleEpic Games’in söz konusu ihlallerine cevap olarak Fortnite’ı kendi platformları olan App Store ve Google Play Store’dan kaldırdı. Epic ise buna karşılık rekabeti engelledikleri gerekçesiyle iki şirkete dava açarak karşılık verdi. Ayrıca stüdyo, Apple’ın geliştirici programlarından çıkarmasını engelleyen bir tedbir kararını da mahkemelerden çıkartmayı başardı. Konuyla ilgili Apple, Epic Games’in geri adım atması için 28 Ağustos’a kadar vakti olduğunu duyurdu.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: