Apple’dan Müjde! iOS 14 İle İndirimli Fiyatlar Geliyor! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple’dan Müjde! iOS 14 İle İndirimli Fiyatlar Geliyor!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple’dan Müjde! iOS 14 İle İndirimli Fiyatlar Geliyor!

Apple’ın uygulama mağazası olan App Store’da kullanılan uygulama içi satın alma sistemi adına yeni bir dönem başlıyor. iOS 14 sürümüne sayılı günler kala kullanıcıları ve geliştiricileri sevindiren gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

.

Uzun vadeli abonelikleri tercih eden ve App Store’u bu amaca göre tasarlayan Apple son zamanlarda olumsuz eleştirilerin odağı oldu. Zira Apple satın alma opsiyonlu ücretsiz servisler yerine sürekli yenilenen aboneliklerden gelir elde etmeyi seviyor.

.

Uygulama içi satın alma sistemi değişiyor: iOS 14

 

Geliştiricilerden alınan komisyon oranları yüzünden ifade veren Tim Cook, bu oranların hâlâ adil olduğuna inanıyor. Bu fikrinin arkasında durmasına rağmen kullanıcıların baskısını üzerinde hisseden Cook, geliştiricileri ve dolayısı ile kullanıcıları memnun etmek adına harekete geçti.

.

iOS 14 sürümünün piyasaya sürülmesi ile hayata geçirilecek olan bu proje, Apple’a abone kazandırmak adına uygulama geliştiren kişilere promosyon kodlarının verilmesini sağlayacak. Bu kodlar sayesinde bazı uygulamalar ya geçici bir süre boyunca ücretsiz olacak ya da indirimli bir fiyat eşliğinde tekrar satışa sunulacak.

Uygulama içi satın alma

Bundan böyle uygulama içi satın alma ve doğrudan satın alma işlemlerinde indirimli fiyatlar ile karşılaşma ihtimalî çok daha fazla olacak. Abonelerini kaybetmek istemeyen ve onların App Store’da daha fazla vakit harcamasını isteyen Apple, uygulama geliştiren kişilere daha çok kod verecek.

.

Bu kodlar aracılığıyla kullanıcıların daha sık harcama yapması amaçlanıyor. Yeni sistemde tek kullanımlık bağlantı adreslerinden yararlanılacak. Kampanya kodları bu adresler sayesinde kullanılacak.

.

“Kullandığın Kadar Öde”, “Ücretsiz Deneme Süresi” veya “6 veya 12 ay Önceden Ödeme Yapanlar İçin İndirim” gibi ilgi çeken kampanyalara ağırlık verilecek. ABD merkezli teknoloji devi, fiyatlardan şikâyetçi olan abone sayısını azaltmaya çalışıyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: