Huawei’den ABD’ye Cevap: “İşlemci Üretimine Devam!” | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Huawei’den ABD’ye Cevap: “İşlemci Üretimine Devam!”

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Huawei’den ABD’ye Cevap: “İşlemci Üretimine Devam!”

Huawei imzalı HiSilicon işlemcileri, ABD Başkanı Donald Trump’ın müdahalesi yüzünden büyük bir darbe almıştı. Yarı iletken maddeler üretmek adına kurulan HiSilicon, piyasaya sürdüğü Kirin işlemciler ile adından söz ettirmeyi başarmıştı.

.

Huawei’de üst düzey bir yönetici olarak görev alan Guo Ping, hem Huawei hem de HiSilicon bünyesinde çalışan görevlilere bir e-posta yolladı. İlgili e-postanın içeriğinde geleceğe yönelik cümleler yer aldı.

.

Huawei, HiSilicon işlemcileri ile yola devam etme kararı aldı.

.

Ping tarafından kaleme alınan mesajda HiSilicon firmasına yapılan yatırımların devam edeceği, ön uç (front-end) geliştiriciler ile çalışılacağı ve üretim kapasitesinin arttırılacağı söylendi. 54 yaşındaki yönetici,“Birkaç yıl içinde HiSilicon’un daha güçlü olacağına inanıyorum!” dedi.

.

ABD’nin Kirin işlemcilerine verdiği zararın büyük olduğunu ancak zorlukların aşılabileceğine inandığını belirten Ping, ABD Başkanı Donald Trump’ın Huawei’yi Kirin işlemcilerinden zorla vazgeçirdiğini dile getirdi.

Huawei HiSilicon işlemcileri

15 Eylül 2020 tarihinden sonra kalitesi üst düzey olarak nitelendirilen Kirin işlemcilerinin üretimi durdurulacak. IFA 2020 etkinliğinde boy göstermesi beklenen son Kirin işlemcisi bu durumdan ötürü pek fazla ilgi görmeyebilir.

.

Google Mobil Servisleri hakkında da konuşan Guo, kullanıcıların 2019 yılında tanıtılan Huawei Mobil Servisleri tarafından sunulan hizmetlerden son derece memnun olduğunu aktardı. Sizce HiSilicon ekibi önümüzdeki birkaç yıl boyunca neler yapacak ve nasıl başarılı olacak? Yorumlarınızı bekliyoruz.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: