• Facebook
  • Instagram
  • Twitter
Arama
«
APPLE

Apple’ın Arm tabanlı M1 çipleri, hem eleştirmenlerden hem de tüketicilerden övgü toplayan büyük bir başarı oldu. Yeni söylentilere göre, bu SoC’nin olası halefleri, 19.000 $ ‘lık bir sistemin parçası olan 64 çekirdekli bir model de dahil olmak üzere 2022 Mac Pro’ya gelecek.

.

19.000 $ + fiyatına sahip 64 çekirdekli bir Mac Pro'nun gelecek yıl piyasaya çıkacağı söylentileri

.

Spekülasyon , en az üç Mac Pro yapılandırmasının gelecek yıl, performans ve verimlilik çekirdeklerini karıştıran, tıpkı M1 gibi, Arm tabanlı SoC’lere sahip olacağını iddia eden @LeaksApplePro’dan geliyor . Söylentilere göre amiral gemisi, devasa bir 64 CPU çekirdeği (48 tanesi performans olacak), 512GB RAM, 128 GPU çekirdeği ve 19.000 $ ‘dan başlayan fiyatlarla geliyor.

.

.

On dokuz bin çok para, ancak bir Mac Pro için normal. Üst düzey bir Xeon destekli mevcut modele 50.000 $ ‘dan fazla harcayabilirsiniz ve bu 5.000 $ + Pro Display XDR ve 700 $ tekerlekler olmadan.

.

Orta yapılandırma 48 CPU çekirdeği (36 performans), 256 GB RAM, 64 GPU çekirdeği ile birlikte gelir ve 12.000 $ ‘dan başlar. Bu arada, en ucuz seçenek 32 CPU çekirdeği (24 performans), 64 GB RAM ve 32 GPU çekirdeğinden oluşur. Mevcut Mac Pro’nun temel modelinden yaklaşık 100 dolar daha ucuz olan 5.499 dolardan başlıyor.

.

Apple, Intel’e olan bağımlılığını azaltmak için yıllarını harcadı ve M1’in başarısı göz önüne alındığında, şirket içi yongalarının yakında daha fazla Mac’te görünmeye başlamasını kesinlikle bekleyebiliriz; iMac Pro’nun kullanımdan kaldırılmasının kısmen nedeni budur . Ancak buradaki özellikler büyük bir tuz tanesi ile alınmalıdır.

.

Bir Twitter kullanıcısı, 64 çekirdekli bir masaüstü Mac Pro’nun 16 verimlilik çekirdeğine ihtiyaç duymayacağını belirterek, tüm modellerin bu düşük güçlü çekirdeklerden yalnızca dört veya sekizini içerme olasılığının yüksek olduğunu ekledi.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: