Size daha iyi hizmet sunabilmek için çerezleri kullanıyoruz.

Arama
«
  1. Anasayfa
  2. Teknoloji Haberleri
  3. PayPal, Dijital Para Birimlerini Güvende Tutmak İçin Kripto Güvenlik Firması Curv’ü Satın Alıyor

PayPal, Dijital Para Birimlerini Güvende Tutmak İçin Kripto Güvenlik Firması Curv’ü Satın Alıyor

PAYPAL

Geçen yılın sonlarında PayPal, ABD’deki kullanıcıların ilk kez belirli kripto para birimlerini satın almasına, satmasına ve tutmasına izin vermeye başladı. Şimdi, finansal hizmetler şirketi, kripto güvenlik başlangıcı Curv’ü satın alarak platformundaki dijital varlıkların güvenliğini artırmak için daha fazlasını yapıyor.

.

PayPal, dijital para birimlerini güvende tutmaya yardımcı olmak için kripto güvenlik firması Curv'ü satın alıyor

.

Geçen hafta konuyla ilgili söylentileri güçlendiren PayPal Pazartesi günü resmi olarak, dijital varlıklar konusunda uzmanlaşmış Tel Aviv merkezli bir güvenlik altyapısı şirketi olan Curv’ü satın almayı kabul ettiğini açıkladı. Curv, blok zinciri, kripto ve dijital para birimlerine odaklanmak için oluşturulan yeni oluşturulmuş bir PayPal iş birimine katılacak.

.

Anlaşmanın finansal şartları açıklanmadı, ancak geçen hafta satın alma söylentileri ilk kez ortaya çıktığında, kaynaklar CoinDesk’e satın alma fiyatının 200 milyon ila 300 milyon dolar arasında herhangi bir yerde olabileceğini söyledi, ancak bir kişi rakamı 500 milyon dolara kadar çıkardı.

.

.

Curv, son kullanıcılar için bir cüzdan yerine daha çok büyük kurumlar ve kurumsal müşteriler için tasarlanmıştır . PayPal’ın blok zinciri, kripto ve dijital para birimleri işinin Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Jose Fernandez da Ponte, satın almanın “daha kapsayıcı bir finansal sistem vizyonumuzu gerçekleştirmek için yetenek ve teknolojiye yatırım yapma” çabalarının bir parçası olduğunu söyledi.

.

Entegrasyon ayrıca, bazı oyuncuların PayPal’ın kripto ile uğraşırken aracı olarak hizmet vermesi konusundaki endişelerini de hafifletebilir.

.

PayPal, kullanıcıların bu yılın ilerleyen zamanlarında 26 milyon tüccar ortaklarındaki satın alma işlemlerini finanse etmek için kripto kullanmalarına izin vermeyi planlıyor. Bugünkü haliyle, PayPal’da kriptoyu bir değer deposu olarak kullanmanın dışında yapabileceğiniz pek bir şey yok.

.

PayPal, anlaşmanın 2021’in ilk yarısında kapanmasını beklediğini söyledi.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

%d blogcu bunu beğendi: