MobilTeknoloji Haberleri

Apple’ın 500 Milyon$ Ceza Ödemesi Onaylandı

Eski model iPhone’ları yavaşlatması nedeniyle Apple, 500 milyon dolarlık bir cezaya çarptırılmıştı. . iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 7 ve iPhone SE sahiplerine talep etmeleri halinde 25 dolar ödeyecek olan Apple  için ön onay geldi. Verilen anlaşmanın uygulanması mümkün olacak.

.

Geçtiğimiz mart ayında Apple ile eski model iPhone kullanıcılarının avukatları arasında bir anlaşma yapılmıştı.

.

.

Apple 500 Milyon Dolar Ceza Ödeyecek

.

Geçtiğimiz aylarda, firma yavaşlatma işlemi yaptığını kabul ederek kullanıcı başına 25 dolar ödeme yapmayı kabul etmişti. ABD’de geçerli olan bu davada, ödeme için iki tarafın anlaşması tamamlanmıştı. Ancak resmi kurumlar tarafından da onay alması gerekiyordu. Beklenen onaylama kararı geldi.

.

Apple 500 milyon dolar ceza ödemesi için erteleme talebinde de bulundu. Bunun sebebi tabii ki dünyayı etkisi altına alan corona virüs. Salgının süreci geciktirdiği söylendi. İddialara göre, ödeme tarihi için iki taraf arasında önümüzdeki aralık ayı konuşuluyor.

.

apple

.

Dava ile cezanın belirlenmesi bir süre almıştı. Anlaşılan o ki ödemelerin yapılması için kullanıcıların bir süre daha beklemesi gerekecek.

.

Cezaya konu olan modeller arasında iPhone SE, 6, 6 Plus, 7 ve 7 Plus modellerinin bulunduğunu söylemişti. Bu modellerin iOS 10.2.1 işletim sisteminde olması gerekiyor.

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: