«
indir

Meitu eskiden kamera merkezli akıllı telefonlarıyla tanınıyordu, ancak 2019’da telefon üretimini durdurmaya karar verdi. Ancak Kasım 2018’de, her iki şirketin de akıllı telefonları birlikte geliştireceğini görmek için Xiaomi ile bir ortaklık imzaladı . Bu telefonlar Xiaomi tarafından tasarlanacak, geliştirilecek, üretilecek, pazarlanacak ve satılacak, ancak Meitu markasına sahip olacak ve Meitu’nun görüntüleme teknolojisi ve algoritmalarını içerecek. Bu anlaşmanın imzalanmasından sadece iki yıldan biraz fazla bir süre sonra ortaklık sona erdi.

Haber, Meitu’nun kendi CEO’su Wu Xinhong tarafından yıllık konferansında açıklandı. Meitu’nun Xiaomi ile ortaklığını sona erdirdiğini ve ticari markalarını ve lisanslarını geri aldığını açıkladı. Meitu’nun artık cep telefonu üretimi ve satışı ile ilgilenmeyeceğini de belirtti.

Her iki şirket arasındaki ortaklığın sadece telefonlarla değil, Meitu markalı diğer ürünlerle de sonuçlanması gerekiyordu. 2019 yılında duyurulan Xiaomi CC9 Meitu Custom Edition dışında, iki şirket tarafından başka hiçbir cihaz birlikte geliştirilmedi.

Meitu, Xiaomi ile ortaklığını sona erdirdi, akıllı telefon işinden tamamen çıktı

Meitu, Xiaomi ile ortaklığını Meitu markalı telefonların 2020’de geleceği bildirildi ancak bu hiç olmadı. Pandeminin planları etkilemiş olması gerektiğine inanmak istiyoruz ve Xiaomi kendi markalarına odaklanmaya karar verdi. Meitu için kar payının olmaması anlamına gelen hiçbir cihaz üretilmediğinden, ne kadar üzücü olsa da, 30 yıl sürmesi beklenen ortaklığa bir son verilmesi mantıklı geliyor.

İlgili bir haberde Meitu, yıllık% 22.1 artışla 1.194 milyar RMB toplam gelir elde ettiğini açıkladı. Ayrıca, 2020’nin kurulduğundan bu yana tam yıllık karlılığa ulaştığı ilk yıl olduğunu da ortaya koydu.

Meitu, mobil uygulamalar yaparak bir yazılım şirketi olarak başladı ve hala bunu yapıyor. Toplam aylık aktif kullanıcısı Aralık 2020’de 261 milyondu. Son zamanlarda kripto para birimlerine de yatırım yapmaya başladı ve 90 milyon dolar değerinde kripto para birimine sahip.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *