Apple'ın İki Yönlü Qi Kablosuz Şarj Vakaları Üzerinde Çalışma Yaptığı Bildiriliyor!! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple’ın İki Yönlü Qi Kablosuz Şarj Vakaları Üzerinde Çalışma Yaptığı Bildiriliyor!!

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple'ın İki Yönlü Qi Kablosuz Şarj Vakaları Üzerinde Çalışma Yaptığı Bildiriliyor!!

Apple zaten iPhone’lar için akıllı telefona takıldığında cihazı şarj etmeye başlayan bir Akıllı Pil Kutusu’na sahip olduğu bilinmektedir. Fakat şarj işlevinin çalışması için telefona bağlı olan bir Yıldırım konektörü olması gerekir. Fakat, bu artık geçmişte kaldı. Apple bir patent başvurusu yaptı  ve iPhone bataryası için iki bobin kablosuz şarj teknolojisi üzerinde veya şimşek konnektörü olmadan şu anda çalışıyor gibi gözüküyor.

Patent başvurusunda, şirket “pil kutusu, bir pilin karşıt taraflarında birinci ve ikinci bobinlere ve birinci ve ikinci bobinler arasında birleştirilmiş anahtarlama devresine sahip olduğunu” açıkladılar.

Apple'ın İki Yönlü Qi Kablosuz Şarj Vakaları Üzerinde Çalışma Yaptığı Bildiriliyor!!

İPhone için kablosuz şarj kutusunun , ikinci bataryayı açık durumda bağlı bir cihaza güç vermek için dahili pili kullanabileceğini açıklıyor . Benzer bir durum aynı zamanda kendisi için kablosuz olarak açık durumda güç alabilecektir.

Apple’ın kablosuz şarjlı iPhone pil kutusu ile ilgili bu yeni patenti, “portsuz” bir iPhone ile ilgili söylentilerin önümüzdeki yıllarda gerçekleşebileceği anlamına gelebilmektedir. 

Apple'ın İki Yönlü Qi Kablosuz Şarj Vakaları Üzerinde Çalışma Yaptığı Bildiriliyor!!

Apple’ın yaklaşan iPhone’lar için tamamen kablosuz bir çözüm benimsemeyi planlamasının nedeni, akıllı telefon üreticilerini tek bir ortak akıllı telefon şarj standardı seçmeye zorlayan Avrupa Birliği olabilir. Bu, Apple’ın USB-C için Lightning konnektörünü atmak zorunda kalacağı anlamına gelmekte , fakat Apple, USB-C’yi benimsemek yerine, sadece kablosuz şarj desteği ile bağlantı noktası olmayan rotaya gitmeye karar vermiştir.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: