Mobil

Apple’ın iPhone 12 seri üretimini bir ay gecikti

Apple’ın yakında çıkacak olan iPhone 12 telefonlarının seri üretimini yaklaşık bir ay geciktirdiği bildiriliyor. Wall Street Journal , koronavirüs pandemisinin tedarik zincirleri ve üretim üzerindeki etkisinin Apple’ın iPhone 12 seri üretim planlarını bozduğunu bildirdi . Söylentiler, Apple’ın bu yılın sonunda, hepsi 5.4-, 6.1- veya 6.7 inç OLED ekranlarla dört yeni iPhone modeli tanıtacağını gösteriyor.

Apple, tipik olarak yıllık iPhone yenilemesini Eylül ayında açıklıyor ve ay sonundan önce cihazları göndermeye başlıyor. İPhone yapımcısı yaz aylarında seri üretim sayesinde bunu yapabilir, böylece telefonlar resmi olarak açıldıktan sonra şirketin perakendecilere hızlı bir şekilde cihaz göndermesine izin verir.

Söylentiler seri üretim gecikmeleri, Apple’ın iPhone 12’yi başlattığında doğrudan bir etkisi olmayabilir. WSJ , Apple’ın Temmuz’dan Eylül’e kadar yeni iPhone’lar üreteceğini bildiriyor, ancak seri üretim gecikmesi, bu yılın ilerleyen saatlerinde yeni telefonların eksikliğini göreceğimiz anlamına gelebilir.

Apple daha önce iPhone yapımında gecikmeler yaşadı. İPhone X açıklandı Eylül 2017 yılında iPhone 8 yanında, ancak bazı üretim sorunları Kasım sayesinde kadar mağazalarda gelmedi. Apple’ın iPhone XR’si de Eylül 2018’de açıklandı ve Ekim ayında Apple’ın LCD ekran üretimi ile ilgili sorunlar yaşadığını bildirdikten sonra mağazalara geldi .

Etiketler

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: