«
image-1-of-sik-karsilasilan-whatsapp-sorunlari-ve-cozumleri[1]

Android işletim sistemi mobil cihazlarda en çok tercih edilen sistem. Yalnızca Apple marka ürünler bu işletim sistemini kullanmıyor. Geriye kalan cihazların neredeyse tamamında Android işletim sistemi tercih edilmekte.

Android cihazlarda yaşanan belli başlı sorunlar mevcut. Eğer bunlar için uygulanabilecek olan çözümleri bilirseniz cihazlarınızı çok daha iyi bir şekilde kullanabilirsiniz.

Android’de Şarj Sorunu ve Çözümü

Mobil cihazlarda en çok yaşanan sorun şarjın kısa sürede bitmesi. Bunu engellemek için yapılabilecek birkaç farklı adım bulunuyor. İlk olarak cihazların enerji tasarruf modunda çalıştırılması gerekli. Bu mod sayesinde arka planda çalışan uygulamaların büyük bir kısmı kapatılıyor. Buna ek olarak ekran parlaklığı da minimum seviyelere çekilerek daha uzun ömürlü bir batarya elde edilebilir.

Android’de Yeterli Disk Alanı Bulamama Sorunu ve Çözümü

Satın alınan cihazların kendilerine ait bir hafızaları bulunuyor. Bazı cihazlarda harici bir disk kullanma imkanı sunulabilir. Ancak cihazların kendi hafızaları bir gün geldiğinde dolu uyarısı verecektir. Bu da cihaz üzerinde işlem yapmanızı engeller. Bunun çözümü kullanmadığınız tüm uygulamaları cihazınızdan kaldırmak. Bunun için özel olarak üretilmiş olan programları da kullanabilirsiniz.

Android’de Klavyenin Yazmama Sorunu ve Çözümü

Android cihaz kullanan kişiler klavyede yer alan harflere basmasına rağmen mesaj kısmında bu harflerin oluşmamasından şikayet etmektedir. Sürekli olarak yaşanan bir durum olmasa da belirli anlarda bu sorun tekrarlanır. Bunun çözümü Google klavye indirmek ve sürekli olarak güncellemektir. Böylece sorun ortadan kalkar.

Android’de Video Açamama Sorunu ve Çözümü

Android cihazların sahip oldukları video formatları bellidir. Bu cihazlardan çekilen videolar rahatlıkla izlenebilir. Ancak internet üzerinden indirilen videolar bazen açılmaz. Bunun sebebi video formatlarının farklı olmasıdır. Bu farklı formatların sorun olmaktan çıkması için özel video oynatma programları indirilebilir.

Android’de Yavaş Çalışma Problemi ve Çözümü

Android cihazlar yavaşlık da oldukça sinir bozucu bir sorundur. Bu sorunun çözülmesi adına telefonlardaki gereksiz uygulamalar kaldırılmalıdır. Arka planda çalışan tüm uygulamalar kapatılırsa ya da gereksiz olanları silinirse cihazlarda hızlanma söz konusu olur. Ayrıca fabrika ayarlarına dönmek de doğru bir seçim olabilir.

 

Bir Cevap Yaz

Donanım Forum Hakkında

avatar

Donanım Forum

Dünya ve Türkiye gündeminde yer alan teknoloji,donanım,mobil dünya haberlerini kullanıcılarına sunar. Sadece gerekli bilgileri vererek ziyaretçilerini teknoloji dünyası hakkında bilinçlendirmeyi amaç edinir.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *