Apple'ın WeChat'i App Store'dan Kaldırması, iPhone Sevkiyatlarının Çin'de% 30 Düşmesine Neden Olabilir: Kuo | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Apple’ın WeChat’i App Store’dan Kaldırması, iPhone Sevkiyatlarının Çin’de% 30 Düşmesine Neden Olabilir: Kuo

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Apple'ın WeChat'i App Store'dan Kaldırması, iPhone Sevkiyatlarının Çin'de% 30 Düşmesine Neden Olabilir: Kuo

Apple , popüler mesajlaşma uygulaması WeChat’i küresel App Store’dan kaldırmak mecburiyetinde olduğunda, iPhone sevkiyatlarının Çin pazarında yüzde 30’a kadar düşmesini sağlayabilir.

elma

Bilinen analist Ming-Chi Kuo’ya ve MacRumors’tan bir rapora göre , Apple’ın yıllık iPhone sevkiyatları, en kötü senaryoda Çin’de önemli bir düşüş olabilir. WeChat ve ana grup Tencent ile ABD işlemlerini yasaklamayı amaçlayan yeni bir yönetici emri geçtikten sonra, Cupertino merkezli dev, mesajlaşma uygulamasını dünya çapındaki Uygulama Mağazalarından kaldırmak mecburiyetinde olabilir.

Ming-Chi Kuo, Apple’ın WeChat’i sadece ABD’deki App Store’dan veya tüm küresel App Store’dan kaldırması gerekip gerekmediğine bağlı olarak iyimser ve kötümser bir senaryoyu kapsayan iki olası sonuç açıkladı. Farkında olmayanlar için WeChat, özellikle Çin’de başarılı olan popüler bir Çin mesajlaşma uygulamasıdır. Küresel bir yasak, Çin’deki popülaritesi sebebiyle Apple için yıkıcı olacaktır.

Elma

Kuo, “WeChat Çin’de günlük bir ihtiyaç haline geldiğinden, mesajlaşma, ödeme, e-ticaret, sosyal ağ, haber okuma ve üretkenlik gibi işlevleri entegre ettiğinden, eğer durum buysa, Apple’ın donanım ürünü sevkiyatlarının Çin pazarı önemli ölçüde azalacak. Yıllık iPhone% gönderilerinin% 25–30 oranında revize edileceğini ve AirPods , iPad , Apple Watch ve Mac dahil olmak üzere diğer Apple donanım cihazlarının yıllık gönderimlerinin % 15–25 oranında revize edileceğini tahmin etmekteyiz. “

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: