Araç Yardımıyla Taşınıp 90 Dakikada Eşyalarıyla Birlikte Kurulan Akıllı Ev: Space! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Araç Yardımıyla Taşınıp 90 Dakikada Eşyalarıyla Birlikte Kurulan Akıllı Ev: Space!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Araç Yardımıyla Taşınıp 90 Dakikada Eşyalarıyla Birlikte Kurulan Akıllı Ev: Space!
İsveçli firma iOhouse, oldukçe lüks ve şehir şebekelerinden bağımsız kullanılabilen bir ev tasarladı. Bu evin inşa süresi ise yalnızca 90 dakika.

Son yılların emlak akımlarından biri de küçük ve kendine yetebilen evler olmuştu. Pek çok kişi sürdürülebilirlik, maliyet ve yaşam tarzı gibi nedenlerle bu evleri tercih etmeye başlamıştı. İsveçli firma iOhouse da bu pazarda faaliyet veriyordu.

Firmanın geliştirdiği yeni ürünü, herhangi bir aracın konteynerinde istenilen bölgeye götürülüp bir vinç yardımıyla kurulabiliyor. Üstelik bu süreç oldukça kısa sürüyor. Bu ilginç ev mobilyaları ve diğer eşyaları ile birlikte geliyor.

İsveç İşi Fütüristik Ev Ayağınıza Geldi

iohouse

Şimdilik Avrupa Birliği içinde teslimatı yapılabilen bu ev, fütüristik tasarımı sayesinde dikkatleri üzerinde toplamayı başarıyor. Bu türden yapılarda beklenenden çok daha havadar olan yapının içerisinde yatakların çarşaflarından sıra sıra asılmış kadehlere her şey hazır bulunuyor.

Bu ilginç ev oldukça lüks ve bir yerden bir yere taşınmaya da daima hazır olacak şekilde tasarlandı. Her ne kadar ülkemizde çok karşılaşılan bir durum olmasa da Avrupa ve Amerika başta olmak üzere pek çok kıtada insanlar, mahremiyetlerini arttırıp masraflarını azaltabilecekleri bu tür evlere yöneliyor. Pandemi döneminde uzaktan çalışma sistemlerinin gelişmesi de bu süreci destekliyor.

iOhouseSpace adlı evin tüm lükslere sahip olduğunu ve üst seviye akıllı ev özellikleri de taşıdığını belirtiyor. Akıllı evler son yıllarda gerek sesli asistanlar, gerek parlaklığı akıllı telefonla kontrol edilebilen lambalar gibi özellikleriyle giderek yaygın hale geliyor.

90 Dakikada Kurulur, Hemen Teslim Edilir

iohouse

Space’in en önemli özelliklerinden bir tanesi aracın oldukça kısa olan kurulum süresi. Bir aracın çekicisinde ya da konteynerinde gelen evin tamamen kurulması 90 dakika alıyor. Su ve lağım sistemi tamamen bağımsız olan ev, 2 kişiyi 2 hafta ağırlayabiliyor. Elektrik ihtiyacını da güneş panelleri ve jeneratörlerden sağlayan bu yapı, ikinci ev ya da yazlık işlevi görebiliyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Blue5087 ay önce
 • 90 dakikada ev yapma akilli ev yapmak nasil oluyor tedayli anlatmasi cok guzel ve basarili olmus .

 • Blue5087 ay önce
 • 90 dakikada ev yapmak cok kolay degil ama bu teknikle hem nasil yapilacagi hemde akolliev llmasini anlatmasi cok basarili.

%d blogcu bunu beğendi: