Aston Martin Valkyrie AMR Pro 2020’de gelecek! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Aston Martin Valkyrie AMR Pro 2020’de gelecek!

avatar

Zehra Canbaz

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Aston Martin Valkyrie AMR Pro 2020’de gelecek!

İngiliz Lüks Spor Otomobil Üreticisi Aston Martin’in Merakla Beklenen Hypercar Modeli Aston Martin Valkyrie AMR Pro 2020’de Yola Çıkacak!

İşte detaylar!

İngiliz otomobil üreticisi, bu işin ilk başında Aston Martin Valkyrie AMR Pro‘nun kusursuz bir aerodinamik ve agresif bir güç çıkışı ile Formula 1 araçlarına rakip olacağının sinyallerini vermişti. Ancak kimse bu kadarını beklemiyordu. Başlangıçta Valkyrie AMR Pro için 1100 beygir (820 kW) güç çıkışına sahip 6.5 litrelik V12 melez güç ünitesi öngörülmüştü. Ancak şu anki mevcut durum başlangıçta yaratılan beklentinin fazlasıyla aşılabileceğini gösteriyor.

Aston Martin Valkyrie AMR Pro 2020’de gelecek!

Aston Martin Valkyrie AMR Pro Etkileyici Performans Rakamlarına Sahip!

Aston Martin tasarımcılarından Marek Reichman ile birlikte Valkyrie AMR Pro’nun gelişimine öncülük eden bir isim daha var.Red Bull Racing’in aerodinamist ve tasarımcısı Adrian Newey, bu yeni varyant üzerinde uzun süre mesai harcadı.

Aston Martin Valkyrie AMR Pro 2020’de gelecek!

Geçtiğimiz günlerde açıklamada bulunan Adrian Newey, Valkyrie AMR Pro için oldukça erken olduğunu ve projenin mevcut haline göre değişerek V12’den farklı bir motora sahip olabileceğini söyledi. Farklı güç ünitelerini incelemek için çok zaman harcadığını söyleyen Newey, son seçimlere twinturbo V6 ve yüksek revizyonlu V12 güç ünitelerinin kaldığını belirtti.

Aston Martin Valkyrie AMR Pro 2020’de gelecek!

Yeni Valkyrie AMR Pro’da NVH (Noise, Vibration and Harshness) yani gürültü, titreşim ve sertlik gibi özelliklerden dolayı oldukça dengeli olan V12 motorda karar kılan Newey, bir turbo ve soğutucuya ihtiyaç olduğunu, bunlarla birlikte teknik olarak V12’nin açık ara üstün olacağını iddia etti.

Aston Martin Valkyrie AMR Pro, 2020 yılına kadar yola çıkmayacak. Ancak onu ilerleyen günlerde Nürburgring Pisti’ndeki rekor denemelerinde görebiliriz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: