«
rog-phone-iii

ASUS geçtiğimiz günlerde Orijinal ROG’nin Android 10 güncellemesini almayacağını doğruladı . Bir amiral gemisi akıllı telefon olarak, iki Büyük Android güncellemesi bile almadı. Bununla birlikte, şirket nihayet üçüncü nesil ROG Phone 3 amiral gemisi için Android 11 Beta test cihazlarını işe almaya başladı .

ASUS ROG Phone 3 Android 11 Beta Programı işe alımları başladı

Bir tweet’te , ASUS Zenfone Fransa Ekibi’nden Olivier , Beta Testinin ayrıntılarını paylaştı. ROG Phone 3 için Android 11 Beta Test cihazlarının işe alımının resmen başladığını söylüyor . İlgilenen kullanıcılar aşağıdaki seçeneğe giderek kayıt olabilir:

  • Ayarlar-> Sistem-> Sistem Güncellemeleri

Şimdi, Parametreler Düğmesine tıklayın ve Android 11 Beta Programı’na kaydolun. İhtiyacınıza göre ağ türünü WiFi / Taşıyıcı Verisi olarak belirtmeyi unutmayın. Beta sürümleri genellikle büyük paketler halinde gelir ve bu nedenle daha fazla veriye ihtiyaç duyabilirler.

ASUS ROG Phone 3 Android 11 Beta Programı işe alımları başladı

ASUS’un yenilenen ZenUI’si, önceki sürümlerden daha Stok Android’e daha yakın. Bu nedenle, Android 11’in güzelliklerinin çoğunun kullanıcı arayüzüne ulaşmasını bekleyin. Yani Android 11, sohbet balonları (konuşmalar), medya kontrolleri, gelişmiş izin yönetimi ve organize bildirimler gibi özellikler.

ASUS, Android 11’in ilk Beta testine (Zenfone 6 ile) duyurulmasından çok önce başlamış olsa da , kararlı güncelleme sadece bir ay önce yayınlandı . Temmuz 2020’de piyasaya sürülen ROG Phone 3 ile ASUS, Beta güncellemesine daha yeni başlıyor.

Mart 2020’de ROG Phone 2, Android’e 10 aylar sonra stabil hale geldi . Bu nedenle, ASUS’un geçmiş kayıtlarına baktığımızda, ROG Phone 3’ün kararlı güncellemeyi birkaç ay içinde almasını bekleyebiliriz.

Bu arada ASUS, 2021’in başlarında ROG Phone 3’ün halefi olan ROG Phone 5’i (Geçici) piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *