«
ROG PHONE 5

Asus’un oyun telefonu ROG serisinin dördüncü üyesi, ROG Phone 5, şimdi de TENAA sertifikasıyla karşımıza çıktı. Henüz modelin isminin 5 ya da 4 olup olmayacağı netlik kazanmasa da, Doğu Asya ülkelerinde dört sayısına karşı batıl inançların bulunması, ROG Phone 5 ihtimalini kuvvetlendiriyor.

.

Oyun Telefonu ROG Phone 5 Sızdırıldı!

.

Oyun Telefonu ROG Phone 5 Özellikleri ve Dev Pili Hakkında Bilgiler

.

Oyun telefonları arasında önemli bir yere sahip olan ROG Phone serisi, iki haftadır ortaya çıkan sızıntılar sonrası, şimdi de TENAA’da paylaşıldı. Çin’in sertifikasyon kurumu olan TENAA, piyasaya çıkmak üzere olan Uzak Doğu kökenli birçok telefonun ilk kayıtlarının da sızdırıldığı kurum.

.

Ortaya çıkan resmi tasarımın dışında ROG Phone 5 özellikleri arasında yer alan, ekranı, işlemcisi ve RAM kapasitesi gibi ayrıntılarda ortaya çıkmış oldu. Tahmin edildiği gibi Snapdragon 888 ile gelecek olan oyun telefonu, ekran tarafında ise 6,78 inç boyutunda AMOLED ekranla göreceğiz.

.

Oyun Telefonu ROG Phone 5 Sızdırıldı!

.

Batarya tarafında çift pil kullanacak olan model, 2 adet 3000 mAH gücünde pil ile karşımıza çıkacak. Toplamda 6000 mAH pil ile gelen model 12 GB RAM ile üst seviye bir performans vadediyor.

.

Daha önce ortaya çıktığı gibi 65W hızlı şarj ile gelecek olan yeni ROG Phone oyun telefonu Android 11 ile piyasaya sürülecek.

.

Asus ROG Phone özellikleri dışında, tasarımda da farklılıklar mevcut. Bu arada telefonun arkasında yer alan 05 numaralandırması da, ROG Phone 5 iddialarını güçlendiriyor.

.

Arka tarafta yine daha önce ortaya çıktığı gibi ikinci bir ekran görünüyor. Daha önceki modellerde ROG logosu yer alırken, şimdi ise arkada yer alan ekranda ROG logosu görülse de, farklı bildirimleri de bu alanda görmenin mümkün olacağı tahmin ediliyor.

.

Temel tasarımda çok büyük bir değişiklik ile karşılaşmıyoruz. Yine ön tarafta çentik ya da delikli kamera yerine alt ve üst kenarlar var. Kamera sayıları ve büyüklükleri aynı olsa da, henüz bu kameraların özellikleri ortaya çıkmış değil.

 .

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Emir Duman Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *