Teknoloji Haberleri

Bilgisayar Üzerinden Telefonda Çalan Müziği Yönetme

  Windows 10 için geliştirilen Telefonunuz uygulaması çok yakında alacağı güncelleme ile telefonda çalan müziği kontrol etme imkanı sunacak.

Microsoft, Android telefonlar ile Windows 10 PC’lerin uyum içerisinde çalışması için geçtiğimiz yıllarda Telefonunuz isimli uygulama geliştirmişti. Bu uygulama sayesinde Android telefonlar PC’ler üzerinden kontrol edilebiliyordu. Apple’ın iOS ve macOS uyumu gibi çalışması planlanan bu uygulamaya çok yakında yeni güncellemenin geleceği açıklandı. Gelecek olan güncelleme ile Windows’tan Android telefonlarda çalan şarkıyı kontrol etme özelliği eklenecek.

Microsoft Store’da yer alana Telefonunuz isimli uygulamayı buradan indirdikten sonra Play Store’dan da Telefon Eşlikçiniz isimli uygulamayı buradan indirip yüklemeniz gerekiyor. Daha sonra iki uygulaması arasındaki bağlantıyı sağladıktan sonra telefonunuzu yavaşça masanın üzerine bırakıp telefonu bilgisayarınızdan kontrol edebilirsiniz.

Bağlantıyı sağladıktan sonra Android telefonuza gelen mesajları, bildirimleri, çağrıları, fotoğrafları ve çalan müziği kontrol edebileceğinizin altını çizelim. Apple’ın ekosistemine yakın bir deneyim sunan bu bağlantının daha önünde uzun bir yol var.

İlerleyen aylarda güncellemeler ile Telefonunuz uygulamasının daha fazla seçenek sunacağını düşünüyoruz. Umarız bir gün Android ile Windows’un arasındaki iletişim iOS ve macOS gibi olur.

Windows 10’un Ekim 2018 veya daha sonraki bir güncellemesini ve Android 7 veya daha güncel bir Android sürümü kullanmanız gerektiğini belirtelim.

Huawei’nin kendi laptop ve telefonlarındaki bu iletişim ve senkronizasyonun Apple’ın ekosisteminden daha iyi çalıştığının altını çizelim. Huawei telefonunuzu Huawei laptopa NFC sayesinde dokundurarak, direkt olarak telefonun ekranını PC’ye aktarabiliyorsunuz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Etiketler

Bünyamin Bayındır

Teknoloji Meraklısı - Donanım Forum Editör

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı
%d blogcu bunu beğendi: