Microsoft'un TikTok'un Küresel Operasyonları İçin Bir Hamle Yapmayı Planladığı Bildirildi | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Microsoft’un TikTok’un Küresel Operasyonları İçin Bir Hamle Yapmayı Planladığı Bildirildi

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Microsoft'un TikTok'un Küresel Operasyonları İçin Bir Hamle Yapmayı Planladığı Bildirildi

Geçtiğimiz haftaların başlarında, Microsoft’un ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki operasyonlarını satın almak adına TikTok ile görüştüğü açıklandı . Reuters , ABD’li yazılım devinin anlaşmanın kapsamını genişletmeye karar verdiğini bildirdi. Şirket şimdi anlaşmaya Avrupa ve Hindistan’ı da dahil etmek yönünde ısrarı bulunmakta, ve hatta TikTok’un küresel operasyonlarını bile satın alıyor.

Financial Times’ın ayrı bir raporu, Microsoft ve TikTok’un ana şirketi ByteDance’in Hindistan’ı anlaşmaya eklemek için görüşmelerde bulunduğunu sunuyor. Bunun tuğla duvara çarptığı açıklandı. Yani, yeni söylentinin maddesi Microsoft’un sosyal ağı tam olarak edinme teklifiyle ByteDance’e henüz yaklaşmayacağını da imasında bulundu.

Microsoft'un TikTok'un Küresel Operasyonları İçin Bir Hamle Yapmayı Planladığı Bildirildi

Microsoft, sosyal medya uygulamasının ABD endişelerini edinme müzakerelerinin, anlaşma sağlanamasa bile 15 Eylül’e kadar sonuçlanacağını açıkladı. ABD Başkanı Donald Trump, anlaşma gününden beş gün sonra 20 Eylül’de TikTok’un ABD kolunun kapatılmasına yönelik bir idari emrin imzalanmasıyla bu sürenin kutsallığını daha da vurgu çekti. 

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: