«
7f3fa950065be1dd15c9c19a3a334f2e505af477
Son zamanların popüler teknoloji getirisi olacak katlanabilir telefonlara Samsung’dan sonra Google da dahil oldu. Google’ın katlanabilir telefon modeli olan Pixel Fold sene sonuna kadar piyasada müşterilere sunulabilir.

Şu son zamanlara kadar katlanabilir telefonlar, kulağa geleceğe ait fütüristik cihazlar gibi geliyordu; fakat şimdi Samsung, daha makul fiyatlı üçüncü katlanabilir modeli Galaxy Fold Z için harekete geçti bile.

Yeni raporlar ise Google’ın da, bir yıldan uzun süredir kulaktan kulağa dolaşmakta olan Google Pixel Fold ile yarışa dahil olacağının ve sonunda Samsung’un tahtını elinden alabileceğinin sinyallerini veriyor.

Piyasaya iki yeni katlanabilir model sunulabilir.

Uzun bir süredir etrafta dolaşmakta olan dedikoduların ardından yeni ortaya çıkan raporlara göre, Google Pixel Fold önümüzdeki birkaç ay içerisinde piyasaya sürülecek. Evleaks; Twitter üzerinden yaptığı açıklamalarda kod adı “Passport” olan katlanabilir Pixel’in, iki yıllık bir geliştirme sürecinin ardından bu yıl sona ermeden satışa çıkabileceğinin haberini verdi.

Dahası, 9to5Google, “Jumbojack” olarak adlandırılan bir başka Pixel Fold modeline, ya da en azından güncelleştirilmiş bir model, ait olabilecek kanıtlar buldu. Şimdilik bu iki cihaza – tabii gerçekten de iki taneyse- dair pek bir şey bilinmese de gelişmelerin teknoloji severleri epey bir heyecanlandırdığını söyleyebiliriz.

Google’ın test ettiği, henüz yayınlanmamış olan Android 12 ile çalışan katlanabilir bir telefona dair birkaç şey mevcut. Test sırasında, Android API’sinde yeni bir duruştan bahsediliyor. Duruş kontrolleri, açık, kapalı, yarı kapalı, ters çevrilmiş veya menteşeli gibi tipik olarak katlanır bir telefonda bulacağınız konumları kontrol ediyor. Bu özellik Android 12’de bulunmasa da, muhtemelen Android 12.1’de bunu göreceğiz.

Gözler Google’ın Pixel ve Pixel 6 Pro lansmanına çevrildi.

Gelmekte olan Pixel 6 Pro’ya bakacak olursak Google, piyasaya muhtemelen Samsung’un en yeni ve en iyi modellerine rakip olabilecek kapasitede bir katlanabilir telefon sürecek gibi gözüküyor. Bütün bunlarla birlikte Google’ın Pixel 6 ve Pixel 6 Pro lansmanı sırasında Fold’u tanıtıp tanıtmayacağı veya söz konusu cihazı piyasaya sürmek için yılın ilerleyen zamanlarına kadar bekleyip beklemeyeceği bilinmiyor.

Her halükarda Google Pixel Fold gerçek ve muhtemelen de önümüzdeki birkaç ay içinde gelecek gibi görünüyor.

Bir Cevap Yaz

DonanımForum Editör Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *