Bitcoin Durmadan Yeni Rekora Koşuyor | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Bitcoin Durmadan Yeni Rekora Koşuyor

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bitcoin

Bitcoin değeri ile her geçen gün yeni bir rekor kırmaya devam ediyor. Bu ay önce 20 bin dolar rekorunu kıran kripto para, kısa sürede 25 bin eşiğini de geçmişti. Yılbaşında değeri 29.500’e kadar yükselen kripto paraların lokomotifi, bugün ise tüm rekorları geçerek yoluna devam ediyor.

.

Bitcoin Durmadan Yeni Rekora Koşuyor

.

Bitcoin Değeri İçin Yeni Rekorlar Bekleniyor

.

Bitcoin, 3 yıl önce büyük bir düşüşe uğramış ve 3 bin dolar seviyesine kadar inmişti. İlk kripto para olan ve kim tarafından ortaya çıkarıldığı hala bilinmeyen para birimi, 2020 yılında yeniden güven tazeledi.

.

Sene sonuna kadar 30 bin barajını aşması beklenen kripto paranın değeri, 31 Aralık günü 29 bin 500 seviyesine kadar çıktı. Bugün ise 30 bin sınırını zorlayan sanal para, kısa sürede bu değeri de geçti.

.

Türkiye saati ile sabah 6’da 29.500 dolara dayanan Bitcoin değeri, saat 12.20’de ise 30 bin sınırını aştı. Şu anda 35 bin dolar sınırına doğru hızla yükselen sanal para, ilerleyen saatlerde 33 bin 151 dolar seviyesine kadar çıkmıştı.

.

Bitcoin Durmadan Yeni Rekora Koşuyor

.

Özellikle 31 Aralık günü 29.500 seviyesine çıkıp 28 bin seviyelerine inmesi nedeniyle 30 bin sınırını aşamayacak yorumları yapılan sanal para, bu tahminleri de boş çıkarmışa benziyor. Sanal paranın Türk Lirası değeri ise 242 bin 287 seviyesine ulaştı.

.

Bitcoin ilk kripto para olduğu için kripto borsalarında işlem gören diğer coinler genelde altcoin olarak adlandırılıyor. Sanal paranın yükseliş ve düşüşünün tüm kripto para borsasında hareketlenmeye neden olduğu için altcoin deniliyor.

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: