«
oppo-coloros-7-icin-beklenen-tarihi-acikladi

OPPO INNO DAY 2020’de Çinli şirket, OPPO X 2021 olarak isimlendirilen etkileyici katlanabilir ekran konseptli akıllı telefonunu sergiledi. Bunun dışında şirket, yaklaşmakta olan amiral gemisi telefonları için de özellikler sundu.

INNO DAY 2020’nin ikinci gününde şirket, yaklaşan OPPO Find X3 amiral gemisi akıllı telefonunun tam DCI-P3 geniş renk gamı ​​ve “yakalama, depolama ve görüntüleme” genelinde 10 bit renk derinliği desteği ile geleceğini belirtti. 

OPPO Find X3 Ekran Teknolojisi

Teknoloji, şirket tarafından “Tam Yol Renk Yönetim Sistemi” olarak isimlendiriliyor ve şirket, bu tür bir performans sunan “ilk” Android renk yönetimi sistemi olduğunu da iddia ediyor. Şirket, “gerçek ve doğru renk üretimi” ile “olağanüstü bir görüntüleme deneyimi” sunacağını ifade ediyor.

Piyasada “10-bit” uyumlu olarak isimlendirilen, fakat gerçekte “8 + 2-bit” veya “8-bit + FRC” olan ve temelde 10-bit ekran performansını taklit eden birkaç cihaz bulunmaktadır.

OPPO Tam Yol Renk Yönetim Sistemi

OPPO Find X2 bile aynı 8 + 2-bit sistemi kullanıyor fakat şirket, yakında çıkacak Find X3 akıllı telefon için yerel bir 10-bit ekrana geçeceğini onayladı. Şirket, kalibrasyon için 0,4’lük daha düşük bir JNCD oranıyla doğruluğu artıracak.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Glife

    Son derece bilgilendirici bir haber olmuş yazanların ellerine sağlık belki bir gün telefonu alma nasibi olur

  2. Mustafa

    İstediğim bilgilere hemen ulaşabiliyorum. Gerektiği zaman hemen ulaştığım için teşekkürler.

  3. Seda

    Opponun harika özelliğini tanıtan yazı olmuş elerine sağlık yazanın