Blackmagic’den 12K Video Kaydeden Kamera! | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Blackmagic’den 12K Video Kaydeden Kamera!

avatar

Emir Duman

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kamera denildiğinde akıllara Sony, Canon, Fujifilm gibi markalar geliyor olsa da, çok daha profesyonel çekimlere ve sinema sektörüne hitap eden Red, BlackMagic ve ARRI gibi markaların gelişmiş çözümleri bulunuyor. Blackmagic URSA Mini Pro 12K ile bunlara bir yenisi eklendi ve aynı zamanda bir ilke imza atıldı.

12K Video

Blackmagic URSA Mini Pro 12K özellikleri ve fiyatı hakkında sizler için bilgilendirme!

.

Kameranın sonunda yer alan “12K” ifadesinden de anlaşılabileceği üzere 12K çözünürlükte kayıt yapabiliyorsunuz. Bu cihaz sayesinde 12K / 60 FPS veya 8K / 110 FPS çekim yapabilmek mümkün. 4K’da ise 220 FPS’ye çıkabiliyorsunuz.

Blackmagic’den 12K Video Kaydeden Kamera!

Yüksek kaliteli sinema lensleriyle uyumluluk için bir PL yuvası bulunan Mini Pro 12K, Canon EF ve Nikon F desteği sunuyor. Dahili ND filtreleri ve harici SSD’lere hızlı veri aktarımı için USB-C 3.1 Gen 2 bağlantı noktası bulunuyor.Evet, günümüzde hiç kimsenin evinde 12K TV yok. Bu kameranın amacı yüksek çözünürlüğün sağladığı avantajı daha düşük çözünürlükte kullanmak. Örneğin, 12K çözünürlükte yapılan bir video kaydı 8K veya 4K seviyesine çekiliyor.

.

Bu sayede daha kaliteli bir görüntü elde edilirken, videonun kırpılması gerektiğinde görüntü kalitesinde kayıp minimuma iniyor. Kamera ile yapılan 12K çözünürlükteki çekimleri Blackmagic’in kendi DaVinci Resolve yazılımı ile düzenlemek mümkün. Buna ek olarak kameranın dahili depolaması anında dışa aktarma için videonun 4K, 6K ve 8K sürümlerini aynı anda depolayabiliyor.Muhteşem bir gelişme ile sizlere sunulmuş güzel bir deneyim.

Blackmagic’den 12K Video Kaydeden Kamera!

Blackmagic Ursa Mini Pro 12K fiyatı 9995 dolar olarak belirlendi. Tabi, bu fiyat sadece gövde için geçerli  ve SSD depolama birimden lenslere kadar diğer ihtiyaçları satın aldığınızda uçuk rakamlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.Peki ya siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz?

.

Konu hakkındaki görüş ve düşüncelerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.

Haberlerimizden anında haberdar olmak için bildirimleri açmayı unutmayın!

.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: