Çanak markaları T-Mobilehady Un-Uncarrier over Boost ağ kapatması | Teknoloji Haberleri - En güncel Teknoloji Haberleri, Telefon incelemeleri Sitesi
e
sv

Çanak markaları T-Mobilehady Un-Uncarrier over Boost ağ kapatması

avatar

Ahmet Yusuf

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Çanak markaları T-Mobilehady Un-Uncarrier over Boost ağ kapatması

Dish, T-Mobile’ın AT&T ve Verizon’u performans göstermekle suçlayarak T-Mobile’ın bir iş yaptığı gölgeli taşıyıcı davranışları ile suçladı ve FCC’nin, birçok abonesinin hala güvendiği CDMA ağının yaklaşan kapatılması konusunda tartışı olmasını talep etti. Dish ve T-Mobile, T-Mobile’ın Sprint ile birleşmesinin ardından yakın işbirliği içinde olması gerekiyordu, ancak şimdi daha küçük taşıyıcı, eski ortağının artık sinsice yaklaştığını iddia ediyor.

T-Mobile, düzenleyicileri Sprint anlaşmasını devam ettirmeye ikna etmeye çalışırken yaptığı bir dizi taahhüdün bir parçası olarak , bazı varlıkları Dish’e satmayı kabul etti. Buna Boost dahil, ön ödemeli şirket Sprint çalışıyordu.

Çanak markaları T-Mobilehady Un-Uncarrier over Boost ağ kapatması

Boost, CDMA teknolojisini kullanır ve eski ağ için yazı her zaman duvardaydı. Dish, amacın, CDMA hizmetini değiştirmek ve müşterileri arasında geçiş yapmak için bir 5G ağı kurmak olduğunu söylüyor. Ancak bunun tamamlanması yıllar alacak.

Şimdi, FCC’ye yazdığı bir mektupta Dish Network, T-Mobile’ı bir CDMA kapanmasına doğru koşarak halıyı çıkarmakla suçluyor. Mevcut hedef 1 Ocak 2022’dir ve Dish’in bu hizmeti kendi 5G ağıyla değiştirmek için yeterli zamanı kalmamıştır. Kaynaklar Axios’a göre , taşıyıcının dahili olarak herhangi bir kapanmadan 3-5 yıl önce daha fazlasını beklediğini söyledi .

Çanak markaları T-Mobilehady Un-Uncarrier over Boost ağ kapatması

Dish’in mektubu, Başkan Yardımcısı Jeffrey H. Blum tarafından imzalanan Dish’in mektubu, “Bu hızlandırılmış zaman çerçevesinde bu ölçeğin zorunlu bir şekilde taşınması mümkün değildir ve potansiyel olarak milyonlarca Boost abonesinin 1 Ocak 2022 itibarıyla haklarından mahrum bırakılmasına neden olacaktır.” Dış ve Yasama işleri, dikkat çekiyor.

Blum, üç yılın CDMA’nın kapatılması için çok daha mantıklı olacağını savunuyor. Verizon’un, abonelerinin yüzde 1’inin gerçekten o 3G ağını kullanmasına rağmen, CDMA hizmetini sonlandırmak için çok daha muhafazakar bir yaklaşım benimsediğine dikkat çekiyor. Verizon, başlangıçta 2019’da CDMA’yı devre dışı bırakmayı planladı, ancak o zamandan beri bu süreyi 2022’nin sonuna kadar uzattı .

Çanak markaları T-Mobilehady Un-Uncarrier over Boost ağ kapatması

Şu anda, hizmeti kullanan 9 milyon güçlü Boost müşterisinin “çoğunluğunun” Sprint CDMA ağına dayandığını söylüyor Blum. Bu müşterilerin birçoğu ekonomik zorluklarla karşılaşmakla kalmıyor, aynı zamanda akıllı telefon sektörünü ve diğerlerini etkileyen devam eden yonga kıtlığının “kapanmadan önce uyumlu yedek cihazları edinmeyi daha da zorlaştıracağını” belirtiyor.

Blum, “Taşıyıcı Olmayan” olarak daha önceki yaşamında, T-Mobile rekabeti, çeşitli spektrum sahipliğini ve verimli spektrum kullanımını teşvik eden politikaları savundu, “diye yazıyor Blum. “İşler ne kadar çabuk değişiyor. Artık T-Mobile, yeni girenlerin ve daha küçük sağlayıcıların CBRS lisanslarını kullanarak rekabet etmelerine, küresel ölçekte bir ekipman pazarına katılmalarına ve Amerikan 5G liderliğini desteklemelerine yardımcı olacak önlemlere karşı çıkıyor. ”

T-Mobile henüz mektupla ilgili yorum yapmadı.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
%d blogcu bunu beğendi: