«
2023-canoo-electric-pickup-truck-will-bring-innovative-features

ABD elektrikli araç üretim şirketi Canoo , Automobility LA ile ortaklaşa Motor Press Guild’in Sanal Medya Günü’nde (VMD) geçtiğimiz günlerde tamamen elektrikli kamyonetini tanıttı. Şirket, pikap kamyonunun üretim versiyonunun 2021 yılının 2. çeyreğinde ön siparişlere açılacağını açıkladı. Üreticiye göre elektrikli kamyon 2023 gibi erken bir tarihte sevkiyata başlayacak.

Canoo elektrikli kamyon, Tesla’nın Cybertruck’tan tamamen farklı bir tasarıma sahiptir. Ön tasarım 70’lerin VW Kombi pikabına biraz benziyor ancak gelecek için tasarlanmış bir model. Şirket, kamyonun piyasadaki en sağlam kamyon kadar güçlü olduğunu iddia ediyor Aynı zamanda, kamyona binenler için günlük bir sürücü olarak kullanıma uygun hale getiren birkaç yenilikçi özelliğe sahiptir.

Canoo'nun Elektrikli Kamyoneti, fütüristik tasarımıyla Tesla'nın Cybertruck'ına rakip olacak gibi görünüyor

Canoo elektrikli kamyonetinin 200 millik uzun bir menzile sahip olduğu biliniyor. Motor, 600 HP’ye ve 550 lb-ft torka sahip olacaktır. Ayrıca 1.800 pound’a kadar taşıma kapasitesine sahip olacak. Kamyonun yüksekliği 76 inçtir. Bu, Tesla’nın Cybertruck’ından birkaç inç daha uzun, ancak GMC’nin 81.1 inç uzunluğundaki Hummer EV’sinden önemli ölçüde daha kısa.

Uzunluk açısından, kamyon aynı zamanda rakiplerine göre daha kısa ve 184 inç uzunluğunda. Yine de bir çekyat uzantısı var ve bu toplam uzunluğu 213 inç’e çıkarabilir. Referans olarak, Hummer EV 216,8 inç uzunluğunda, Tesla’nın kamyonu 231,7 inç’e ulaşıyor.

Bu genişletici çıktığında, yatak sekiz fit uzunluğundadır ve 4 × 8 kontrplak tabakası için yeterince büyüktür. Kullanıcılar ayrıca alanı modüler bölücülerle ayırabilirler. Diğer ilginç tasarım özellikleri arasında yan basamaklar, katlanır yan masalar ve aşağı açılır masa ve saklama bölümü bulunan bir ön bölme bulunur.

Canoo ayrıca, bir jeneratöre ihtiyacınız olması durumunda, ihraç edilebilir gücü aracın her tarafında kullanılabilir hale getirmek için fişler de içeriyor.

Canoo henüz tüm özellikleri veya fiyatı açıklamadı. Ön siparişler bu yılın ikinci çeyreğinde yayılmaya başladığında bunu öğreneceğiz.

DAHA FAZLA HABER İÇİN DONANİMFORUM.COM

GOOGLE NEWS’DE BİZİ TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA!

Bir Cevap Yaz

Ahmet Yusuf Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *